Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Simona Krainová: La Femme

Linda Zikmundová

Linda Zikmundová

16. 2. 2010

Zdroj: archiv Simony KrainovéV České republice patří mezi nejvyhledávanější modelky, ale podařilo se jí uspět i v zahraničí. Vyzkoušela si také role herečky a moderátorky. V osobním životě se jí však tolik nedaří.

Zdroj: archiv Simony Krainové

Zdroj: archiv Simony Krainové

Podobně jako Tereza Maxová nebo Eva Herzigová, i Simona Krainová zamířila krátce po sametové revoluci hledat štěstí jako modelka ve Francii. Tehdy bylo rodačce z Havířova šestnáct let a stejně jako další modelky, i ona vzpomíná na to, jak těžké byly její začátky bez praktické znalosti cizího jazyka. Právě tehdy jí podle jejích slov hodně pomohla Eva Herzigová, která jí pomohla zorientovat se ve světě módy. Přestože Simona Krainová nepatří mezi nejvyšší modelky, podařilo se jí nakonec prorazit a získat řadu prestižních zakázek.

Jako modelka předváděla například pro módní návrháře Yvese Saint Laurena, Thierry Muglera, Clauda Montanu nebo pro módní značky Max Mara a Castelbazac. Z českých návrhářů spolupracuje s Osmany Laffitou, Beatou Rajskou nebo Blankou Matragi. Její fotografie ozdobily titulní stránky řady magazínů, jako je např. Elle, Marie Claire, Madame Figaro, Cosmopolitan, Maxim nebo Stuff. Velkým Simoniným úspěchem byla reklamní kampaň na parfém Dune od Christiana Diora. V současnosti je tváří několika kosmetických a oděvních firem.

Zdroj: archív Simony Krainové

Zdroj: archiv Simony Krainové

Už v počátcích své kariéry si Simona Krainová odskočila k filmu. V roce 1992 se objevila po boku Lukáše Vaculíka a Sagvana Tofiho ve filmu Kamarád do deště II: Příběh z Brooklynu. Hrála také v sérii filmů o majoru Maisnerovi (Byl jednu jeden polda I – III), která se natáčela v letech 1995 – 1999. Své nadání předvedla také jako moderátorka. Na jedné z českých televizních stanic uváděla spolu se svou kamarádkou, zpěvačkou Darou Rolins, pořad o celebritách s názvem Někdo to rád horké. V roce 2007 moderovala slovenskou reality show Hľadá sa supermodelka, která je obdobou slavné americké show America’s Next Top Model a ve které skupina dívek soupeří o šanci stát se profesionální modelkou.

O co stálejší je její kariéra, o to méně stabilní je osobní život Simony Krainové. Známá je historie jejího vztahu se Sagvanem Tofim, s nímž se seznámila při natáčení a díky kterému získala i kamarádku Daru Rolins. Při práci ve Francii poznala restauratéra Alexe Bougalta, s nímž tvořila několik let pevnou dvojici. V roce 2003 se provdala za moderátora Bořka Slezáčka. Manželství však vydrželo pouhé dva roky. Poté byla modelka spojována s o sedm let mladším tureckým podnikatelem Alpem Ozscanem. V roce 2007 ho vyměnila opět za mladšího hokejistu americké NHL Jiřího Hudlera. Jejich vztah skončil nechutným fiaskem vloni a nyní je Simona Krainová vídána po boku podnikatele Karla Vágnera ml.

Simona Krainová v současnosti méně předvádí a více moderuje. Důvodem mohou být i vyšší honoráře, které za svá vystoupení požaduje. Pravidelně fotí každoroční kalendáře. V tom posledním s názvem La Femme Simona se dokonce ve věku 36 let předvedla zcela nahá. Jejím velkým snem je založit rodinu a přivést na svět potomka.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Simona Krainová: La Femme