Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Short Pieces: Taneční večer v Praze i Brně

Klára Manfrinová

Klára Manfrinová

25. 1. 2010

Company_ProART-Sweet_sea_echosProART uvede v premiéře taneční večer Short Pieces. Pro diváky jsou v Praze a Brně připraveny v podání Company ProART a Junior ProART Company choreografie, jejichž autory jsou uznávání umělci nejen z České republiky.

 

Zdroj: archiv

Zdroj: archiv

ProART je občanské sdružení, které pořádá pravidelné taneční kurzy v Praze a jednou z jeho hlavních aktivit je činnost profesionálního tanečně-divadelního souboru Company ProArt, který se zabývá moderním a současným tancem. Působí na domácích i zahraničních scénách.

 

Company ProArt má na svém kontě několik celovečerních představení, ve kterých zpracovává aktuální společenská témata. Soubor se neprojevuje výhradně jen na tanečních scénách. Svou sdělností se snaží oslovovat široké spektrum publika. Company ProArt můžete vidět v Praze, například v Dejvickém divadle, Divadle v Řeznické nebo na prknech Městské knihovny. Představení můžete shlédnout také v brněnském HaDivadle, Domě umění, nebo v CEDu.

 

Soubor je tvořen šesti tanečníky, včetně tančícího choreografa Martina Dvořáka, jež se krom vlivů západní taneční scény hlásí i k odkazu Pražského komorního baletu, z něhož tři tanečníci vzešli. Company ProArt se snaží hrát a hrát. Vytvořili si repertoár z různých finančně dotovaných projektů, které ovšem po třetím uvedení nestáhnou, ale zajistí si delší životnost větším počtem repríz. Z více než sto repríz projektů je asi polovina stále na repertoáru.

 

V Městské knihovně v Praze se Company ProART předvede 26. ledna a 1. února 2010. Představení bude složeno z pěti kratších choreografií. Autory těchto choreografií jsou světově uznávání tanečníci i choreografové. Každý z těchto umělců je úplně jiný, proto se můžete těšit na zajímavý a pestrý večer, kde se představí Company ProART s představením Endless Flights, Nikdy neodeslané dopisy a Sweet Sea Echos.

 

Poprvé uvidí diváci také dvě vystoupení Junior ProART Company. Představí se s choreografií Twilight a Everyday Life. Tento soubor funguje od září roku 2009 a snaží se poskytnout mladým talentům pravidelnou a intenzivní formu výuky a spolupráci s významnými choreografy.

 

Jedno představení bude také v Brně. Představení Short Pieces mají fanoušci možnost shlédnout 14. února 2010 v HaDivadle.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Short Pieces: Taneční večer v Praze i Brně