Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Seriál Super drbna je plný náhlých zvratů. Co provádějí protekční dětičky?

Redakce

Redakce

28. 1. 2012

Mohlo by se zdát, že mají vše, nač pomyslí. Ovládají celý Manhattan svým nemorálním jednáním a intrikami. Připravte se na partičku rozmazlených dospívajících potomků z těch nejbohatších rodin. Budete zírat.

FOTO: Super drbna

Kamarádi na život a na smrt… Nebo ne?, Zdroj: distributor seriálu

Není obvyklé, aby nás seriálem provázel vypravěč nebo dokonce vypravěčka. Jak ale brzy zjistíte, v případě Gossip Girl (česky Super drbna) to není typická vypravěčka. Její jméno se nikdy nedozvíme, zůstává v anonymitě. A asi dobře ví proč. Píše totiž blog založený na novinkách, drbech, usvědčujících fotkách a nevhodných videích. Což by nebylo nic tak nebezpečného, kdyby nešlo právě o potomky amerických boháčů.

Blake Lively, představitelka hlavní postavy seriálu Sereny van der Woodsen, se proslavila už v roce 2005, kdy si zahrála ve filmu Sesterstvo putovních kalhot. Byla pozvána na kokurz a než cokoliv řekla, položila na stůl svoji fotku. Díky jejímu sebevědomí i kráse bylo porotě hned jasné, že našli tu pravou pro roli ambiciózní Brigit.

Neznámá vypravěčka nás tedy provází celým seriálem a informuje nás o každé zdánlivě nedůležité maličkosti. Příběh začíná, když se z ničeho nic Serena van der Woodsen objeví ve městě a následně na večírku její nejlepší přítelkyně Blair Waldorf (Leighton Meester).

Blaiřin svět se točí jen a jen okolo jejího přítele Natea Archibalda (Chace Crawford). Další postavou seriálu je značně arogantní sukničkář Chuck Bass (Ed Westwick). Chuck je jediný, kdo ví skutečný důvod, proč Serena před nějakým časem odjela pryč.

FOTO: Super drbna

Blair si rychle stihla najít nové kamarádky

Na Blaiřin večírek ale dorazí ještě jeden nezvaný host – Dan Humprey (Penn Badgley). Společně se svou sestrou Jenny (Taylor Momsen) jsou v New Yorku úplnými nováčky, navíc bez větších finančních prostředků a přijatelných předků. Bydlí v bytě s chápavým mladým tátou a působí spokojeně.

Dan se ale bezhlavě zamiluje do Sereny a Jenny se zhlédne v Blair a její roztomilé partičce ztřeštěných středoškolaček, které neřeší nic jiného než barvy laků na nehty a pozvánky na Blaiřiny bujaré luxusní večírky. A jednu z těch vysněných pozvánek dostane i Jenny.

Charaktery postav jsou velmi různorodé. Je až s podivem, jak se mohla dobrosrdečná, i když ne neomylná Serena přátelit s pomstychtivou a vypočítavou Blair. Serena chce začít znovu, změnit své chování, kašlat na společenské povinnosti a nebýt vidět. Být šedou myší jí ale nevyjde ani na minutu.

Luxus jako životní styl

V každém díle můžeme obdivovat přepych večírků, banketů a nejrůznějších slavností. Tam se dámy snaží předvést nejkrásnějšími modely ze svých neskromných šatníků. Blair se vždy honosí značkovými kousky navrženými svou vlastní matkou, která je velmi známá návrhářka. Ostatní musí velice dobře vybírat, co si vezmou na sebe. Dvě dámy na jednom večírku ve stejných šatech? Kdo by chtěl zažít takové faux pas!

FOTO: Super drbna

Ani v přepychových škraboškách se před drbnou nedá skrýt

Seriál Gossip Girl se stal brzy celosvětovým fenoménem. Dívky sní o Natově náruči, Sereniných dlouhých nohách, Chuckovu úsměvu a Blaiřině drzé odvaze vydírat své učitele. Ty skromnější se spokojí s Danovým nadhledem a dobrým srdcem. Touží se alespoň přiblížit módním stylům jejich vzorů.

Rychlokvašky, nebo nové stálice?

Není divu, že se z protagonistů staly přes noc hvězdy, ačkoliv nikdo z nich nebyl hereckým nováčkem. V našich končinách asi nejvíce známe blondýnku Blake Lively, která se kromě herectví věnuje velmi úspěšně i modelingu. Je proslulá svým vytříbeným vkusem, září na večírcích a působí velmi přirozeně. Nejen díky svým dlouhým nohám a svůdnému pohledu byla (zcela zaslouženě) zvolena časopisem AskMen nejkrásnější ženou světa roku 2011.

Co možná nevíte, je fakt, že Leigton Meester se po herectví a modelingu zabývá i zpěvem a skladatelstvím. Pikantní byl už její příchod na svět. Narodila se totiž ve věznici, kde si její matka odpykávala trest za převoz marihuany. Obdržela několik hereckých i hudebních ocenění.

[youtube_660]JZg3ibOt964[/youtube_660]

Předlohou pro tento seriál byla stejnojmenná dvanáctidílná knižní série americké autorky Cecily von Ziegesar. Ještě před seriálovým zpracováním se původně plánovalo využít předlohu pro film s Lindsay Lohan v hlavní roli. Nakonec z nápadu sešlo a seriáloví fanoušci s napětím očekávají každý nový díl v pořadí již páté série.

Pokud patříte mezi fanoušky seriálů ve stylu Beverly Hills, budete z Gossip Girl nadšení. Pokud se vyznáte v módě a lpíte na luxusu, budete určitě nadšení. Pokud si chcete odpočinout, nechat své problémy za hlavou a zaobírat se problémy jiných, právě jste našli seriál pro vás. A i když někdo tvrdí, že úroveň Gossip Girl s každou další sérií klesá dolů a děj už celkově nemá co nabídnout, nenechte se odradit. Doporučuju však začít od začátku!

Super drbna (Gossip Girl)

Drama/Komedie/Romantický
USA, 2007

Režie: Mark Piznarski, J. Miller Tobin, Patrick R. Norris
Hrají: Blake Lively, Leighton Meester, Pen Badgley, Chace Crawford, Ed Westwick, Kelly Rutherford

Hodnocení: 3***

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Seriál Super drbna je plný náhlých zvratů. Co provádějí protekční dětičky?