Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Seriál Nešika: Z podivínky se stala lamačka srdcí. A přestala být vtipná

Redakce

Redakce

10. 11. 2012

FOTO: awkward, jennaV patnácti letech se všechno zdá tak nějak složité, navíc patřit k outsiderům na celé střední znamená vlastně neexistovat. Vítejte ve své vlastní noční můře!

FOTO: awkward

Jenna to nemá lehké. Pořád se jí nedaří zapadnout. Zdroj: distributor seriálu

Středoškolačka Jenna Hamilton (Ashley Rickards) to nemá vůbec lehké. Trapasy se jí lepí na paty a skoro to vypadá, že nemůže jediný den ve škole proběhnout normálně. A ani doma to není žádná sláva. Tím, že se narodila, totiž překazila svým rodičům plány na studia, a proto si připadá spíš jako přítěž než požehnání. Má dvě bláznivé kamarádky. Tamara (Jillian Rose Reed) touží být oblíbenou a žádanou a je pro to schopná obětovat cokoliv. Ming (Jessica Lu) se naopak snaží zapadnout mezi obyčejné lidi stejně jako Jenna a vše pozorovat zpovzdálí.

Na režisérské křeslo tentokrát dosedl Patrick R. Harris. Jeho jméno vám asi nic neřekne, nicméně právě tento člověk stojí i za seriály jako Dawsonův svět, Sběratelé kostí, Super drbna nebo Chuck. Tentokrát k sobě přibral začínajícího seriálového režiséra Ryana Shirakiho.

Svoje trápení a problémy nemá šanci konzultovat s ujetými rodiči nebo kamarádkami. Proto si založila blog, kterému svěřuje možná i víc, než je zdrávo. Její čtenáři tak brzy vědí vše o jejích pocitech, zážitcích ze školy i o jejích nejniternějších přáních. Celý seriál začíná jedním velkým nerozuměním a Jenninou nešikovností. Všichni si myslí, že se pokusila spáchat sebevraždu.

FOTO:awkward

Rodiče se snaží Jennu rozveselovat, jak jen to jde.

Jennina matka je pošahaná rádoby sexbomba Lacey (Nikki Deloah), která rozhodně nehodlá, a především neumí stárnout. Vnucuje své dceři své ideály, nejradši by ji viděla úplně jinou, a hlavně jinak oblečenou. Naštěstí má Jenna dost rozumu na to, aby podlehla nátlaku a přesvědčením své matky, že plastické operace zaženou každou špatnou náladu.

Nebyl by to ale americký seriál pro teenagery, kdyby si největší krasavec a tak trochu trouba Matty McKibben (Beau Mirchoff), po kterém šílí všechny uječené holky, nevybral mezi záplavou blonďatých roztleskávaček právě podivínku Jennu. Není divu, taky to má jako jediná v hlavě v pořádku.

Mattyho nejlepší kamarád je Jake Rosati (Brett Davern). Další typický lamač dívčích srdcí, ovšem o trochu víc vnímavý než Matty. Co čert nechtěl, Jenna nechtěně zamotá hlavu i jemu. A to tak, že se rozejde se svou modrookou blonďatou přítelkyní. Kdo si získá Jennino srdce?

[youtube_660]_Uc_mpkYlvk[/youtube_660]

Třešničkou na dortu je snad nejarogantnější seriálová postava všech dob jménem Sadie Saxton (Molly Tarlov). Zakomplexovaná vůdkyně roztleskávaček sice nevyniká svou krásou, ale bohatou zásobou nadávek všeho druhu. Její výborný herecký výkon může za to, že jí věříte každé slovo a nejradši byste jí plivli do tváře pokaždé, když se rádoby sladce podívá na svou oběť šikany.

Mezi seriály a reality show vysílanými na MTV působí Nešika víc než sympatickým dojmem, dvacetiminutová úsměvná komedie plná Jenniných (sebe)ironických hlášek je skvělým vysvobozením od Paris Hilton a superúžasných šestnáctých narozenin. Ze začátku trapas střídá ještě větší trapas, první série je nabitá sarkasmy i vtipnými dvojsmysly.

Druhá série je ale jedním velkým zklamáním a  člověk si klade otázku, kam se poděla stará Jenna. Proč už se jí nikdo kromě Sadie nevysmívá? Proč působí tak sebejistě? Navíc neřeší nic jiného než Mattyho a Jakea, což je dost otravné. Dávám čtyři hvězdičky, protože prvních dvanáct dílů mě opravdu nadchlo jako málokterý seriál pro teenagery. Pokud jste vyznavači klišé románků, rozhodně vás bude bavit i série druhá.

Nešika (Awkward.)

Komedie
USA, 2011, 24×22 min

Režie: Ryan Shiraki, Patrick R. Norris
Hrají: Ashley Rickards, Beau Mirchoff, Nikki Deloach, Desi Lydic, Jillian Murray, Deena Dill, Jillian Rose Reed

Hodnocení 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Seriál Nešika: Z podivínky se stala lamačka srdcí. A přestala být vtipná