Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Sedm statečných bude následovat remake. Zahraje si v něm Tom Cruise?

FOTO: Matt Damon True GritHollywoodská krize námětů vrcholí, a tak studia musí sáhnout po starých kouscích. Na současné vlně sequelů a remaků se svezou hned dvě předělávky filmu, který minimálně v žánru westernu patří k základním pilířům zlatého fondu.

FOTO: Matt Damon True Grit

Nasedne po Opravdové kuráži Matt Damon znovu do kovbojského sedla? Zdroj: Magic Box

Již s prvními tóny slavné melodie Elmera Bernsteina se westernovému fanouškovi objeví před očima tváře Yula Brynnera, Stevea McQueena, Charlese Bronsona či zločinného Elliho Wallacha. Sedm statečných ale nejspíš ještě nevystřílelo všechny své náboje, protože v současnosti vznikají hned dvě jejich současné verze.

Nové westernové zpracování už delší léta chystá Tom Cruise, kterému se pro snímek podařilo získat Matta Damona. Dvojice by měla převzít postavy po Brynnerovi a McQueenovi. Projekt je zatím ve fázi hledání scenáristy a režiséra.

To scénář autora a režiséra Shledona Turnera Borderland je už hotový, v tomto případě půjde ale o moderní variaci na původní film. Příběh vypráví o sedmi bývalých vojácích, kteří se rozhodnou pomoci příhraničnímu městu v boji s drogovým kartelem.

Samotná kovbojka z roku 1960 je remakem japonského samurajského filmu Sedm samurajů natočeného v roce 1954. Pro Sedm statečných pak následně vznikla čtyři pokračování, jen v jednom z nich se objevil herec z původní sestavy Yul Brynner. První oficiální předělávkou se stala až seriálová verze z roku 1998, která po jedné sezóně skončila na smetišti televizních dějin.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Sedm statečných bude následovat remake. Zahraje si v něm Tom Cruise?