Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Scorsese točí dokument o broukovi Georgi Harrisonovi. Mrkněte na video

Hollywoodský režisér Martin Scorsese dokončil práci na dokumentárním filmu o Georgi Harrisonovi. Práva na vysílání zakoupila americká televizní stanice HBO. Snímek s názvem George Harrison: Living in the Material World bude ale jen v televizi.

FOTO: Dokumentární film o Georgeovi Harrisonovi

Martin Scorsese natočil nový dokument o broukovi, Zdroj: distributor filmu

Martin Scorsese si po úspěšných dokumentech o zpěváku Bobu Dylanovi (No Direction Home: Bob Dylan), skupině Rolling Stones (Shine a Light) nebo režisérovi Elia Kazanovi (A Letter to Elia) vybral muzikanta, skladatele a hudebního i filmového producenta (podílel se například na montypythonovském snímku Život Briana) George Harrisona, známého především jako člena skupiny Beatles. Snímek mapuje Harrisonův život od počátků jeho hudební kariéry v Liverpoolu až po jeho předčasnou smrt v roce 2001.

Dokument slibuje nejen pohled na profesní dráhu této neobyčejné osobnosti, ale také intimní sondu do jeho soukromí. Na kameru promluví Paul McCartney, Ringo Starr, Yoko Ono, George Martin a mimo jiné také vdova Olivia Harrison a rodinný přítel Eric Clapton.

Film je sestaven převážně z rozhovorů a doplněn fotografiemi a filmovými záznamy. Snímek po formální stránce nejspíš průlomový nebude, ale spojení jmen jako jsou Scorsese a Harrison by mělo dopadnout více než dobře.

George Harrison: Living in the Material World

USA, 2011
Dokument

Režie: Martin Scorsese
Hrají: Paul McCartney, Ringo Starr, Olivia Harrison, Eric Clapton, Yoko Ono, Eric Clapton, George Martin

Premiéra: 5. a 6. října 2011 na HBO

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Scorsese točí dokument o broukovi Georgi Harrisonovi. Mrkněte na video