Scénář Václava Marhoula zapůsobil. Získal zvláštní uznání poroty v Cannes

Václav Marhoul zaujal svým scénářem na filmovém festivalu v Cannes. Za adaptaci knihy Nabarvené ptáče si vysloužil zvláštní uznání poroty. Natáčení plánuje na rok 2015.

FOTO: Václav Marhoul
Finanční odměny se dočkali pouze vítězové hlavní ceny. Zdroj: Festivalfinale.cz

Program Script East byl vytvořen před sedmi lety ve Varšavě za účelem zviditelnění východních a evropských scenáristů. Na festivalu v Cannes jsou v jeho rámci vybírány nejlepší scénáře. Hlavní cenu Krzysztofa Kieslowskiho získal letos scénář The Mute od polských tvůrců Bartosze Konopky a Przemyslawa Nowakowskiho. Václav Marhoul se dočkal zvláštního uznání poroty.

Román Marhoula natolik pohltil, že neváhal vynaložit veškeré síly pro získání filmových práv. Nyní ho potěšilo, že byl za svůj první krok oceněn pochvalou. Dle jeho výpovědi není však pro oslavu prostor. Čeká ho totiž další krok, a to sehnat finanční prostředky pro jeho zfilmování. Částku odhaduje na 120 milionů korun.

Bestseller Nabarvené ptáče vznikl z rukou spisovatele Jerzyho Kosińskiho. Zachycuje výpověď židovského chlapce v období 2. světové války. Pojednává o morálních hodnotách, smyslu lidského života a o charakteru, jež v době války zažívá těžkou zkoušku.

Natáčení by mělo probíhat v Polsku a na Ukrajině s využitím herců ze zahraničí. O režii se postará sám Marhoul. Prémiéry se diváci dočkají dle odhadů v roce 2017.

Scénář Václava Marhoula zapůsobil. Získal zvláštní uznání poroty v Cannes
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*