Menu
TOPZINE.cz
Apetit

S Predátorem 2 začíná nová lovecká sezóna

Lukáš Vaníček

Lukáš Vaníček

19. 5. 2010

Začíná lovecká sezóna, které se neomezuje na jeden druh, časové období na dokonce i na století. Lov začal kdysi dávno a pokračuje dodnes. Lovcem je Lovec a kořistí člověk. Ten však má tendenci bojovat o svůj život do posledního dechu, takže občas se z lovce stane kořist.

Ilustrace na obálce

V roce 1987 se na filmových plátnech poprvé objevil mimozemský šmejd z vesmíru, který nehodlal zemi kompletně zotročit, ale hodlá se tu jenom bavit. Bavit lovem vybrané kořisti, kterou jsou pochopitelně lidé. Tak se na scénu dostal poprvé luxusní dredovatý zabiják s pořádnou tlamou a sexy cool výstrojí zahrnující břity na rukou, kopí, sítě, disk a ramení laserové dělo.

Komiks nelenil a krátce po filmu se již první Predátor proháněl po papíře. A šlo mu to náramně, protože komiks se udržel na výsluní přízně čtenářů a nyní se dostává i k nám. Po prvním masitém omnibusu doráží do Čech také druhé vydání, ve kterém se opět střetnou lovci se svojí kořistí a nikdy není jisté, jestli se náhodou z kořisti nestane lovec.

Zapomeňte na představu lovu, kdy se do lesa vydá tlupa důchodců svírajících v rozklepaných pažích brokovnice nebo kulovnice. Nyní nastává lov, jaký tato planeta ještě nezažila, tedy spíše zažila, jenže o tom nikdo nechce mluvit. Predátor 2 v sobě bude obsahovat takové části, ve kterých zjistíme, že tu rasa predátorů byla už hodně dávno a není to tedy aktální záležitost. Kořist je prostě všude a tichý, němý zabiják je cool v každém historickém období. Včetně mezi piráty.

Čeká nás tedy obvyklá a očekávaná porce násilí, hlav a občas i kůže zbavených těl zavěšených rameny dolů a dredy Predátora, které létají vzduchem, kdykoliv je tento stroj za zabíjení v akci, tedy skoro pořád. Uvidíme, co nás všechno ještě čeká, nebo zklame, ovšem obálka vypadá na první pohled zajímavě. Někdo spatřil predátora, namířil na něj foťák a řekl: „Sýr.“ Což Predátor udělal.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

S Predátorem 2 začíná nová lovecká sezóna