Menu
TOPZINE.cz
Hudba

S novou deskou Computers and Blues přichází konec jednočlenné kapely The Streets

Redakce

Redakce

24. 2. 2011

Vychází dlouho očekávané album The Streets. Pro fanoušky tohoto jednočlenného hip-hopového projektu je však tato novinka okořeněna přinejmenším poněkud hořkou příchutí.

FOTO: The Streets

The Streets, projekt jednoho muže, Zdroj: oficiální stránky

„I’m packing up my desk, put it into boxes, knock out the lights, lock the locks and leave,“ zpívá Skinner v poslední písni své nové desky jakoby na rozloučenou. Je tomu skutečně tak a očekávaný konec The Streets, který byl Michaelem Skinnerem dopředu dlouho avizován, je již v dohledu. V pondělí 7. února totiž spatřila světlo světa nová a současně i poslední deska, vydaná pod hlavičkou Atlantic Records.  Computers and Blues by tak podle Skinnerových vlastních slov mělo být definitivní tečkou uzavírající pomyslný kruh jeho vlastní hudební tvorby.

Podle dostupných informací pozvolna prosakujících ze zahraničních médií se na této desce britský rapper vrací zpět k prvopočátkům své tvorby. „Computers and Blues nejde novým směrem. Představuje jen všechny hudební polohy The Streets převařené do něčeho, co se dobře poslouchá,“ nechal se slyšet Skinner v komentáři k nové desce.

Navzdory jeho slovům se však nejedná o žádné přešlapování na místě. Již úvodní skladba Going Through Hell, na které se spolupodílel frontman The Music Robert Harvey, dává tušit, že hudební záběr The Streets spíše expanduje, než že by se vracel do starých a zavedených kolejí.

Going Through Hell představuje zajímavou směsici rapu a britského rocku, zabalenou do nosné, těžce zfúzované, kytarové smyčky. Je to koneckonců právě podoba výsledného mixu, která vždy dodávala The Streets onu pověstnou příchuť originality a jedinečnosti v jinak poměrně unifikovaných vodách hip-hopové scény.

Páte album The Streets Computers and Blues vychází v České republice 28. února. Pravověrným fanouškům tohoto projektu nezbývá než doufat, že navzdory slovům Michaela Skinnera nebude poslední. Pokud ano, budou se moci s The Streets rozloučit toto léto na královéhradeckém festivalu Rock for People.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

S novou deskou Computers and Blues přichází konec jednočlenné kapely The Streets