×
TOPZINE.cz

Rychle a zběsile: Auto Paula Walkera jde do aukce

Populární franšíza Rychle a zběsile čítá v současné chvíli na 7 filmů a během nich bylo divákům představeno nesčetně aut. Jedno z nich, které je spojené se jménem zesnulého Paula Walkera, však bude předmětem aukce.

the-fast-and-the-furious

Z té nekonečné nabídky vozů, které se ve filmu vystřídaly, si většina diváků vybaví především auta první a původní. Konkrétně ta, která se objevila na konci prvního filmu.

V poslední scéně se spolu o svobodu a o život utkají Dom a Brian. Zatímco Dominic Toretto (Vin Diesel) jede v autě po svém otci, Brian O’Conner (Paul Walker) sedí za volantem Toyoty Supry z roku 1993 a je to právě tento vůz, který do aukce půjde.

Je zvykem, že při natáčení podobných filmů, se na place nachází více variant jednoho vozu. Podle všech dostupných informací by měl jít do dražby ale právě ten vůz, v němž Paul Walker v poslední scéně seděl.

Vůz se pyšní oranžovým lakem, pětistupňovou převodovkou, motorem s výkonem 220 koní a dvojicí lahví s nitro oxidem. Jeho největší dispozicí je však fakt, že za jeho volantem kdysi seděl sám Paul Walker.

Očekává se, že výsledná kupní cena se bude pohybovat mezi 150 000 a 200 000 dolary. Samotná aukce bude probíhat na akci Mecum Auctions Indy 2015 mezi 12. a 17. květnem v Indianapolis. Akci bude živě vysílat televizní stanice NBCSN.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?