Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Rychle a zběsile: Auto Paula Walkera jde do aukce

Redakce

Redakce

27. 4. 2015

Populární franšíza Rychle a zběsile čítá v současné chvíli na 7 filmů a během nich bylo divákům představeno nesčetně aut. Jedno z nich, které je spojené se jménem zesnulého Paula Walkera, však bude předmětem aukce.

the-fast-and-the-furious

Z té nekonečné nabídky vozů, které se ve filmu vystřídaly, si většina diváků vybaví především auta první a původní. Konkrétně ta, která se objevila na konci prvního filmu.

V poslední scéně se spolu o svobodu a o život utkají Dom a Brian. Zatímco Dominic Toretto (Vin Diesel) jede v autě po svém otci, Brian O’Conner (Paul Walker) sedí za volantem Toyoty Supry z roku 1993 a je to právě tento vůz, který do aukce půjde.

video
play-sharp-fill

Je zvykem, že při natáčení podobných filmů, se na place nachází více variant jednoho vozu. Podle všech dostupných informací by měl jít do dražby ale právě ten vůz, v němž Paul Walker v poslední scéně seděl.

Vůz se pyšní oranžovým lakem, pětistupňovou převodovkou, motorem s výkonem 220 koní a dvojicí lahví s nitro oxidem. Jeho největší dispozicí je však fakt, že za jeho volantem kdysi seděl sám Paul Walker.

Očekává se, že výsledná kupní cena se bude pohybovat mezi 150 000 a 200 000 dolary. Samotná aukce bude probíhat na akci Mecum Auctions Indy 2015 mezi 12. a 17. květnem v Indianapolis. Akci bude živě vysílat televizní stanice NBCSN.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rychle a zběsile: Auto Paula Walkera jde do aukce