Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Rychle a zběsile 5: V kinech najdete nasteroidované drsňáky i nechutné slizouny

Redakce

Redakce

8. 5. 2011

Podle některých je pátý díl Rychle a zběsile 5 pořádná akční jízda. Podle některých ale jen nasteroidovaná ptákovina s úděsným scénářem. Jak to tedy skutečně je? Přečtěte si komentáře redaktorů rubriky Film a TV na Topzine.cz!

Vin Diesel a Paul Walker ve filmu Rychle a zběsile 5, Zdroj: distributor filmu

Příběh je klasicky schematický a nijak nepřekvapí. Ve stylu Dannyho parťáků se náš hlavní trojlístek (Dominic Toretto, Brian O’Conner a sestra a přítelkyně v jednom Mia Toretto) rozhodne ukrást spoustu peněz. Používají k tomu rychlá auta a v cestě jim stojí majitel peněz, nechutný brazilský mafián. V hlavních rolích Vin Diesel, Paul Walker a Dwayne Johnson alias The Rock.

Přečtěte si i kompletní recenzi filmu, která není zrovna pochvalná.

Pavlína Nouzová, editorka Filmu a TV, zástupkyně šéfredaktora

Vin Diesel má tlustější krk než já stehno (a celkově je takový nechutný), Paul Walker tradičně nehraje a ten 130minutový (!!!) film je spíš zběsilý než rychlý. Ugh. Více v recenzi.

Hodnocení: 2**

Radek Lang, šéfredaktor Topzine.cz

Vin Diesel se svým jediným precizním drsňáckým výrazem poskakuje šíleným scénářem jako komiksová postavička. Jakákoliv snaha o hraní končí v křeči. Vše ostatní je jen etalonem typicky popkulturní tradice: sexy holky ponížené na sexuální symboly a ikony, nasteroidovaní drsňáci ponížení na vygumované superhrdiny a kýčovité situace nadsazené do extrému. Ale světe, div se, je to zábavné (někdy nechtěně) a dívá se na to dobře. Jako hlavní záporáci tu chybí už jen Steven Seagal a Chuck Norris.

Hodnocení: 3***

Nela Christovová, zástupkyně editorky a DVD, recenzentka Filmu a TV

Měla to být poslední loupež a měla být nejlepší. A kupodivu – nestalo se ani jedno. V tomhle díle se dočkáte ještě nadupanějších aut, mnohem nechutnějších slizounů a správňáci Vin Diesel s The Rockem projeví svoje emoce tak, že při nich neudržíte vážnou tvář. Ale pokud u toho nehodláte moc myslet, zjistíte, že jde vlastně o docela pěkné béčko.

Hodnocení: 3***

Jan Chalupa, redaktor Filmu a TV

Rychle a zběsile 5 je v porovnání se svými předchůdci na úplně jiné filmařské úrovni: akční scény jsou megalomanské a přehledně natočené, příběh je zajímavý (i když je prvoplánový) a většina herců si vyloženě užívá, že může hrát v takové letní blbině, která nemá vyšší ambice než pobavit svého diváka. Ovšem na to, že je to v podstatě blbůstka na jedno použití, je film až nesnesitelně dlouhý –  a to je ještě vyloženě vidět, že se leckde muselo pořádně stříhat (viz scéna pouličního získávání aut). I tak má film okolo 130 minut! Mělo se zkracovat ještě víc a z filmu by se stal opravdu trhák. I tak k tomu má ale slibně nakročeno.

Hodnocení: 3***

Vin Diesel v akci

Oldřich Mánert, DVD recenzent Filmu a TV

Pátý díl zběsilé série definitivně přetrhává všechny vazby se skutečným světem. Konečně, chtělo by se dodat. Přepálenost v podstatě všech scén v mnoha chvílích brousí hranici trapnosti. Stylová hudba podbarvuje přestylizované postavy, které provádějí kousky odporující všem fyzikálním zákonům. Konzistentnost a kompaktnost zvolené stylizace ale ukazuje na promyšlený a do posledního detailu zvládnutý záměr režiséra. Přesné vyladění míry demence pak dělá z Rychle a zběsile 5 dosavadního akčního krále letošního roku a zároveň splněný sen milovníků akčních béček, jako vystřižených z 80. let.

Hodnocení: 4****

Jan Novotný, porno-redaktor Filmu a TV

Konečně se mi splnil další filmový sen – vidět, jak si Vin Diesel a Dwayne The Rock Johnson vjedou do vlasů. Konečně zběsilá akce!

Hodnocení: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rychle a zběsile 5: V kinech najdete nasteroidované drsňáky i nechutné slizouny