Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Romeo a Julie lákají do Celetné. Kubařová a Ruml ztvární hlavní pár

FOTO: Romeo a Julie_Divadlo v Celetné_1Ani o prázdninách Divadlo v Celetné a divadelní spolek Kašpar nezanevřely na diváky a chystají premiéru. Ve středu 1. srpna můžete vidět nové nastudování Shakespearovy nejznámější tragédie Romeo a Julie.

FOTO: Romeo a Julie_Divadlo v Celetné_1

Choreografie vytvořil Petr Čadek Zdroj: Michal Hladík, Divadlo v Celetné

Nesmrtelný příběh dvou znepřátelených rodin se rozhodl zrežírovat Jakub Špalek a předlohu poněkud zjednodušil. Ačkoliv si během celého představení vystačí pouze s osmi postavami, příběh není o nic ochuzen.

Recenzujeme: Celetná vsadila na drama Něžná je noc

V hlavních rolích se divadlo rozhodlo vsadit na mladé a neokoukané tváře. Těšit se tak diváci mohou na ústřední dvojici Matouše Rumla a Veroniku Kubařovou v alternaci s Terezou Rumlovou.

FOTO: Romeo a Julie_Divadlo v Celetné_2

Kapulet Jan Potměšil a Otec Lorenzo Adrian Jastraban

Romeo a Julie v Celetné se nepředstaví jen s výrazně méně postavami, ale také s novými scénami. Ples v domě Kapuletů je obohacen živou hudbou a na jevišti se skutečně tančí. Mimo hudby Daniela Fikejze zazní také zhudebněný Shakespearův sonet a několik renesančních básní.

FOTO: Romeo a Julie_Divadlo v Celetné_3

Veronika Kubařová s Matoušem Rumlem při svatebním obřadu

O hudební doprovod se postará přímo na scéně kapela Krless. Choreografie pro inscenaci připravil Petr Čadek, manžel Jitky Čvančarové, a šermířské souboje byly připraveny pod vedením Petra Nůska.

Romeo a Julie

Divadlo v Celetné

Autor: William Shakespeare

Režie: Jakub Špalek

Hrají: Matouš Ruml, Tereza Rumlová, Veronika Kubařová, Jan Potměšil, Barbara Lukešová, Ilona Svobodová, Petr Lněnička, Martin Hofmann, Aleš Petráš a Adrian Jastraban

Premiéra: středa 1. srpna

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Romeo a Julie lákají do Celetné. Kubařová a Ruml ztvární hlavní pár