Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Robbie Williams, Pet Shop Boys i Ellie Goulding vyhráli cenu Q Award

Redakce

Redakce

25. 10. 2013

Britský hudební magazín Q uděloval 21. října v Londýně své výroční hudební ceny Q Awards. Popovým idolem byl jmenován Robbie Williams.

Ellie Goulding na letošních Q Awards zabodovala. Zdroj: Fource Entertainment

Ellie Goulding na letošních Q Awards zabodovala. Zdroj: Fource Entertainment

Zpěvačka Ellie Goulding si vysloužila titul nejlepší sólové umělkyně, cenu za nejlepší album si odnesli Biffy Clyro a Pet Shop Boys získali cenu za mimořádný přínos hudbě.

„Byla jsem velmi šokována a zároveň nervózní, jelikož nejsem moc dobrá při veřejných projevech,“ sdělila BBC oceněná Ellie Goulding. Své vítězství nad Davidem Bowiem, který neproměnil žádnou z šesti nominací, označila za „velmi neočekávané“.

Indie rocková kapela Foals porazila Arctic Monkeys v kategorii nejlepší živé vystoupení. Sheffieldská čtveřice si přesto odnesla cenu za nejlepší nahrávku jejich singlu Do I Wanna Know? z nově vydaného alba AM.

Objevem roku se stal mladý indie folkový zpěvák Jake Bugg, jenž ve svých 17 letech podepsal smlouvu s Mercury Records po vystoupení na legendárním festivalu Glastonbury. Festival patří také na soupisku oceněných za nejlepší hudební událost roku.

Vzácní hosté

Celý ceremoniál uváděl komik Al Murray. Ceny předávaly známé osobnosti jako kytarista The Rolling Stones Ronnie Wood, britský rapper Tinie Tempah a umělkyně Sophie Ellis-Bextor. Vítězové byli vybíráni čtenáři magazínu a jeho hudebními experty.

„Ustavičně nám tvrdí, že nynější doba je těžká pro hudební průmysl, avšak důkazy naznačují pravý opak. Dnes ocenění interpreti jsou příkladem různorodosti a bohatosti současné hudební scény. Umělci od Jakea Bugga až po Johna Coopera Clarka poskytují vše, co požadujeme od rockových a popových hvězd – vynikající a nápaditou hudbu podávanou s pohlcujícím pojetím a charakterem,“ vyjádřil se šéfredaktor magazínu Q.

Q Awards se předávají již od roku 1990, od té doby vyrostly mezi největší a velmi oblíbené ceny v Británii. Dávají přednost oceňování za celoživotní přínosy hudbě před úspěchy daného roku.

Výsledky Q Awards 2013

Objev roku: Jake Bugg

Nejlepší skladba: Arctic Monkeys – Do I Wanna Know?

Básník: John Cooper Clarke

Skladatel klasické hudby: Chrissie Hynde

Nejlepší událost: Glastonbury Festival

Nejlepší videoklip: Manic Street Preachers – Show Me The Wonder

„Duch nezávislosti“: Belle and Sebastian

Klasické album: Happy Mondays – Bummed

Nejlepší živé vystoupení: Foals

Nejlepší album: Biffy Clyro – Opposites

Q Icon: Suede

Nejlepší sólový interpret: Ellie Goulding

Světově nejlepší interpret současnosti: Vampire Weekend

Q Idol: Robbie Williams

Mimořádný přínos hudbě: Pet Shop Boys

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Robbie Williams, Pet Shop Boys i Ellie Goulding vyhráli cenu Q Award