Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Biffy Clyro přivezou do ČR ostrovní rock. Zahrají v pražském Roxy

Redakce

Redakce

6. 10. 2013

Tři kamarádi z dětství, kteří vyrůstali ve skotském Ayrshire, založili kapelu, vydali tři alba a v roce 2007 se díky další desce dostali na druhé místo britské hitparády. Biffy Clyro prodali přes milion alb, na pódiu se potkali s Foo Fighters nebo s Muse a v listopadu zavítají i do Prahy.

FOTO: Biffy Clyro

Biffy Clyro. | Zdroj: D Smack U Promotion

Zpěvák Simon Neil a bratři James a Ben Johnstonovi dobývají hitparády v době, kdy doba odsouvá rock na druhou kolej. Originalita a neuvěřitelné charisma však drží jejich singly na vrcholu světových žebříčků.

Poslední album Opposites kapela nahrávala během pěti měsíců v Los Angeles ve studiu The Village, kde se prostřídala jména, jako Fleetwood Mac, The Rolling Stones, Pink Floyd a další. Tato doba s sebou však nese i temnou kapitolu v historii skupiny – bubeník Ben Johnston si během nahrávání oblíbil alkohol a kapele hrozilo, že se rozpadne. Naštěstí se ale zmátořil a šesté album se dočkalo svého dokončení.

“ Puzzle, Only, Revolutions a Opposites vnímám jako trilogii desek, které jsou objevováním toho o čem život vlastně je,“ shrnuje historii Biffy Clyro zpěvák Simon Neil a dodává, že všechny vzestupy a pády, které člověka v dospělosti potkávají, považuje za nedocenitelnou zkušenost.

A jak Neil hodnotí poslední album? „Byla to taková reakce na hudbu současnosti, která je na jedno použití. Chci, aby naše muzika byla stálým společníkem v životě lidí. Ne pouze něčím, co se vypaří stejně rychle, jako pára nad hrncem…“

Zda se tento záměr podařilo kapele uskutečnit, se můžete sami přesvědčit 14. listopadu. Vstupenky na koncert jsou k zakoupení online od 440 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Biffy Clyro přivezou do ČR ostrovní rock. Zahrají v pražském Roxy