Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Rimortis předvedli v Exit-usu divokou speedmetalovou jízdu

Martin Palounek

Martin Palounek

19. 11. 2011

FOTO: RimortisV pátek 18. listopadu v klubu Exit-us vystoupili speedmetaloví šílenci Rimortis. S předkapelou, kterou byl pražský Ronnie James Dio revival, nabídli fanouškům vydatný čtyřhodinový nášup.

FOTO: Rimortis

Rimortis, Foto: Eva Makovská, Topzine.cz

Páteční Praha byla doslova nabitá koncerty. Není divu, že krom mnoha jiných alternativ k trávení volného času, se rockoví nadšenci rozhodovali mezi vystoupením Škwor a Rimortis. Na účasti v Exit-usu to však nebylo znát, klub byl naplněn tak akorát.

S úderem osmé již většina fanoušků postávala před pódiem, nicméně bylo zapotřebí ještě dojet zvukovou zkouškuPo skončení koncertu se tak pro mnohé stal návrat domů bojem o poslední vlak, ale rockeři jsou na tohle zvyklí. Málokterá akce začne opravdu včas a prodleva na zvučení se ve výsledku vyplatila.

Čtěte také: Škwor koncertem v Praze nezklamali. I přes zahrání coveru od Falca

Show zahájili Ronnie James Dio revival. Po technické stránce nádherné představení, kytarová sóla dotažená do posledních detailů a propracované basové party, vše spolu krásně ladilo. Přesto jako by byla obrovská bariéra mezi kapelou a publikem, za což mohl v notné míře zpěv. Ve srovnání s originálem v projevu chyběla ona pověstná Diova naléhavost v hlase. Vokální linky byly odzpívány perfektně, ale bez jiskry v oku a drajvu v hrdle.

Kde ostatní končí, my začínáme

Přesně tím, co chybělo frontmanovi předkapely, naopak vynikal zpěvák Rimortis, Milan Hloucal. Charisma z něj přímo vyzařovalo, zatímco se jeho hlas nadpozemsky nesl mezi kamennými zdmi Exit-usu. Klub byl pro tyto účely vybrán ideálně –  útulný, s lehce středověkou atmosférou, menší než bývalý Exit Chmelnice, leč pořád dostatečně velký na to, aby mohl hostit akce, které se nehodí do sportovních hal.

Zvuk byl špičkový, jak tomu v tomto klubu většinou bývá. Vše bylo krásně čitelné a kapela si koncert viditelně užívala, od čehož je jen krůček k tomu, aby tento pocit hudebníci předali i divákům. Lidský přístup zkrátka zase jednou zapůsobil.

Nejen Manowar trhají struny

Když si při jedné písni prohodil basák Vašek Mrzena s kytaristou Pavlem Pokorným nástroje, povedlo se mu strhnout z kytary strunu, takže Pavel dohrával set na náhradní instrument. Hráči tohoto momentu využili naprosto bravurně a svým vtipným komentářem ukázali publiku, že si ze sebe umí udělat legraci. Poslední komunikační bariéry, které už tak byly jen minimální, padly a do konce koncertu zůstaly pokořeny.

Starší i novější kousky se střídaly za velmi příjemné atmosféry a málokdo si při posledních písních uvědomil, že si ty dvě kapely rozdělily bezmála čtyři hodiny, které odehrály ve stylu divoké jízdy. Snad se speedmetalového běsnění Rimortis v dohledné době opět dočkáme, je to podívaná, která za to stojí.

Rimortis

18. listopadu
Exit-us, Praha

Předkapela: Ronnie James Dio revival 
Délka koncertu
: 4 hodiny

+ volba klubu
+ zvuk
+ délka setů jednotlivých kapel
+ kontakt s publikem (Rimortis)

kontakt s publikem (Ronnie James Dio revival)
lehce opožděný začátek

Hodnocení: 90%

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rimortis předvedli v Exit-usu divokou speedmetalovou jízdu