Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Rimortis a jejich Zvony fantazie rozezní v listopadu pražský Exit-us

Martin Palounek

Martin Palounek

5. 11. 2011

FOTO: RimortisDo pražského klubu Exit-us, který je pokračovatelem klubu Exit Chmelnice, zavítá v pátek 18. listopadu poděbradská speedmetalová kapela Rimortis. Spolu s nimi vystoupí Ronnie James Dio revival.

FOTO: Rimortis

Rimortis v Exitu Chmelnice, 1.dubna 2011 Foto: Eva Makovská, Topzine.cz

Poděbradská power/speedmetalová banda Rimortis se v Praze naposledy představila v dubnu letošního roku, kdy vystoupila po boku Salamandry. V Exitu Chmelnice to v aprílový podvečer vřelo už od prvních tónů a hlavní kapela se musela hodně snažit, aby navázala na zběsilou bouři, kterou Rimortis v kotli fanoušků rozpoutali.

Zpráva, že skupina plánuje samostatný koncert v Praze, proto velmi potěšila. Předskakovat bude Ronnie James Dio revival, takže v novém klubu Exit-us bude pořádně rušno. Od obou skupin můžeme očekávat údernou hudbu, uječené kytary a špičkové, procítěné zpěvy.

Čtěte také reportáž z dubnového koncertu Salamandry

Rimortis totiž nejedou v žádném ohledu na půl plynu, charismatický zpěvák Milan Hloucal obvykle obohacuje zpěv o teatrální prvky a publikum, už tak dost nabuzené údernými riffy, přivádí svou show doslova do varu. Jako jedna z mála kapel tohoto žánru, působící na našem území, zpívají výhradně česky, takže i běžný posluchač se může zaposlouchat do fantastických i filozofických textů.

Powermetal? A bez klávesáka?

Přestože se jejich hudba opírá o klávesy, v současné době nemají stálého klávesáka. S tímto handicapem se však skvěle vypořádávají. Obvykle je náročné synchronizovat se s orchestrem hraným z playbacku, ale v případě Rimortis to na představení nezanechává stopy. Ač se to na první pohled nezdá, čtyři chlapíci pobíhající po pódiu toho zvládnou více než dost.

Skupina má na kontě čtyři CD a jedno živé DVD. I po dvanácti letech aktivního hraní z nich přímo sálá energie. Dalo by se dokonce říci, že jsou na pódiu čím dál divočejší. Tentokrát budou mít celý Exit-us jen pro sebe, takže hudebníci dostanou příležitost předvést, jak má vypadat pořádná speedmetalová smršť v podání české kapely.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rimortis a jejich Zvony fantazie rozezní v listopadu pražský Exit-us