Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Salamandra v Exitu Chmelnice nebyla aprílovým žertem

Martin Palounek

Martin Palounek

2. 4. 2011

FOTO: Salamandra!Fotogalerie!Na Apríla představila melodic speedmetalová formace Salamandra v pražském Exitu Chmelnice své poslední album Time To Change. Koncert otevírala poděbradská čtveřice Rimortis.

FOTO: Salamandra

Salamandra Foto: Eva Makovská, Topzine.cz

Když jsem v pátek 1. dubna s předstihem dorazil do pražského Exitu, byl jsem mírně zklamán. Klub byl téměř prázdný. Několik lidí bylo sice rozmístěno po obvodu sálu, ale rozhodně vypadala celková účast žalostně. Chyba byla ovšem na mé straně. Začátek akce byl sice naplánován na osmou hodinu, ale zřejmě všichni fanoušci kromě mne věděli, že se začne nejdříve v půl deváté. Dvacet minut po oficiálním začátku vtrhla do klubu masa lidí a hned jsem si začal připadat jako na koncertě.

Rimortis nasadili laťku vysoko

Večer nabitý melodickým metalem začala poděbradská smečka Rimortis. I když jim chyběl klávesák, absolutně se tím nedali rozhodit, klávesy pustili z předtočených nahrávek a hráli jako o život. Nedá se říct, že by byli vyloženě předkapelou, protože celý set trval víc jak hodinu, během které odehráli celkem osmnáct písní. Divoká show s sebou strhla všechny přítomné. Když v závěru zahráli přepracované Omnia Vincit Amor od folkové skupiny Klíč, neměl jsem pochyb o tom, že bude mít Salamandra co dělat, aby tenhle výkon překonala. Laťka byla nasazena vysoko.
[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/2011_04_01_salamandra/]

Kolem půl jedenácté zazněly první tóny úvodní skladby Time To Change a dav, nažhavený po skvělém výkonu Rimortis, začal zběsile řádit. Speedmetalové riffy a klávesové podkresy, metronomicky přesné bicí a ostré kvílení zpěváka Ivana Borovského, nic jiného se snad ani čekat nedalo. Skupina jela naplno, ovšem působila mnohem střízlivěji než jejich předkapela. Tuhle malou ztrátu na divokosti ovšem dostatečně vynahradila naprosto precizním výkonem.

Vsadili na trumfy

Na programu byly především písně z posledního alba, avšak vydatně doplněné skladbami z předchozího počinu Faces Of Chimera. K mé radosti si do setlistu proklestil cestu i můj oblíbený Forefathers Realm z alba Great Moravian Elegies. Podle všech očekávání se největší vřava strhla při songu Masters Of Rock, od prvních tónů řádili fanoušci jako šílení. Když už to vypadalo, že davu začne docházet dech, vytáhla Salamandra další z trumfů, nejlepší kousek z alba Faces Of Chimera, War Of Evils. Tato skladba kapele pohodlně zajistila, že s nimi fanoušci pojedou až do konce. A také jeli.

Koncert byl výborný, celkový dojem trošku kazily narážky frontmana Borovského na pražské publikum, ovšem na konci vzal svá slova zpátky, což hodnotím kladně. Show byla jednoznačně nezapomenutelná, myslím, že se se Salamandrou určitě znovu potkám na plzeňském Metalfestu a s Rimortis v červenci v pražském klubu Kain. Tyto dvě kapely si nemůžu nechat ujít.

Setlist

Time to Change
Dreams of The Fair
The End
Dark Matter
Masters of Rock
Leaving Me
Forefathers realm
Lost Life
War of Evils
Legacy of The Heroes
Crusader
Eternal Moon
Orion
Conquest of Paradise

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Salamandra v Exitu Chmelnice nebyla aprílovým žertem