Menu
TOPZINE.cz
Věda

Rh negativní lidé nepocházejí ze země, tvrdí nová teorie

Redakce

Redakce

26. 7. 2018

Mít Rh negativní krevní skupinu bylo dosud vnímáno spíše jako hendikep. Rh negativní lidé mohou přijímat jen Rh negativní krev, protože na pozitivní Rh faktor si totiž tělo začne vytvářet protilátky. To je také důvod, proč jsou RH negativní těhotné ženy pečlivě hlídané. Rh+ krev dítěte může po porodu vyvolat vážné komplikace. Na otázku, proč Rh negativní faktor existuje a jaký je jeho smysl, existují i alternativní teorie.

Rh negativní krev jako anomálie

Známý americký badatel Brad Steiger, který se věnuje paranormálním jevům, si všiml zajímavého aspektu. Podle něj jsou lidé, kteří mají Rh negativní krev, jiní než většina s faktorem Rh+. Podle daných zákonů genetiky mohou lidé zdědit jen ty vlastnosti, které měli jejich předkové. V opačném případě se mluví o mutaci. To znamená, že pokud člověk a opice pocházejí ze stejné vývojové linie, měla by být jejich krev kompatibilní. Všichni primáti ale mají Rh pozitivní krev, zatímco mezi lidmi se vyskytuje určité procento osob s Rh negativní krví. Ještě zajímavější je, že tyto osoby nejsou v populaci zastoupeny rovnoměrně, ale koncentrují se v určitých národech a etnických skupinách.

Tajemný původ Rh negativní krve

Lidský genotyp se dělí na tři skupiny podle původu na evropský, africký a jiný (neevropský a neafrický). Rh negativní lidé jsou nejvíce zastoupení ve skupině s evropským původem a je jich 16 %. U afrického původu je to 0,9% a u zbytku je to 0,1 %. Nejvíc Rh negativních osob se nachází mezi španělskými Basky, jejichž původ je mimochodem pro etnology stále záhadou. Dalšími skupinami s vysokým podílem Rh negativních lidí jsou izraelští Židé východního původu, Samaritánci a etiopští černí Židé. Podle statistik je většina léčitelů, médií a lidí s neobvyklými mentálními schopnostmi Rh negativní.

Mimozemšťani jsou tady a mají hlad! Jaké jsou nejlepší filmy o emzácích?

Nevyřešená záhada

Všichni jsme se ve škole učili, že existují pouze 4 krevní skupiny. Všechny se liší svým složením, přesněji řečeno přítomností nejrůznějších proteinů v krvinkách, které bojují proti bakteriím v těle. Většina lidí tyto proteiny má a jsou Rh pozitivní. Zásadní otázka zní, proč někteří lidé (Rh negativní) tyto proteiny nemají? A zatím nikdo na ni nebyl schopen dát uspokojivou odpověď. Vědci se domnívají, že první lidé s Rh negativní krví se na Zemi objevili před 35 000 lety. Nikdo ale netuší, jak je to možné. Z logiky věci je pak jasné, že teorie o mimozemském genu a mimozemském původu DNA těchto lidí, se těší velké oblibě.

Mimozemšťané mezi námi

Podle statistik mají lidé s Rh negativní krví z velké části několik společných vlastností. Běžně mívají vysoké IQ, které je nad průměrem většinové populace. Jejich tělesná teplota bývá nižší a po mentální a emocionální stránce jsou vyrovnanější než lidé s Rh+ faktorem. Velmi často mají zrzavé vlasy a modré nebo zelené oči. Vědci objevili existenci Rh negativního faktoru už v roce 1940, a přesto stále netuší, k čemu by mohl být pro lidský druh přínosný. Zdá se totiž, že je tomu spíše naopak.

Těchto 8 vrahů sympaťáků vás donutí milovat krev. Ale jen v televizi

Annunaki a lidští otroci

V této chvíli se znovu dostávají do centra pozornosti těhotné ženy s Rh negativní krví. Pokud čekají dítě s Rh+, je to právě tento faktor, který způsobí, že tělo matky vnímá plod jako cizorodý organismus a snaží se jej zbavit. To ale odporuje veškerým zákonům genetiky a evoluce. Není proto překvapivé, že vznikla fantastická teorie, podle níž byla část lidstva geneticky zmanipulovaná mimozemšťany. Teorie se opírá o historické záznamy ze starodávného Sumeru. V nich jsou zmínky o mimozemské rase Annunaki, která přišla na Zemi, aby geneticky pozměnila primitivní lidstvo a vytvořila silnější bytosti, které by se staly jejími otroky. Někteří konspirátoři jdou ještě dále a nacházejí pro svá tvrzení i zmínky v Bibli.

Ať už je to s původem lidí s Rh negativní krví jakkoli, nelze popřít, že tyto osoby jsou jednoduše jiní. Jejich odlišný genofond jim přináší výhody i nevýhody. Asi jen budoucnost může ukázat, na jakou stranu se jazýček vah vychýlí.

 

Ohodnoťte tento článek:
4,5
Právě čtete

Rh negativní lidé nepocházejí ze země, tvrdí nová teorie