Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Režisér Zatmění si od upírů dlouho neodpočinul, chystá se na snímek o Drákulovi

Redakce

Redakce

17. 2. 2011

David Slade má v plánu již třetí snímek ve své šňůře upírských filmů. Po atmosférickém hororu 30 dní dlouhá noc, kde krvelačné bestie řádili za polárním kruhem, a zatím posledním díle Twilight ságy (ehm…), bude režírovat i hvězdně obsazený The Last Voyage of Demeter.

Loď Demeter bičovaná bouří, Zdroj: youtube.com

Snímek bude líčit příběh ruské lodi Demeter, která převáží z Transylvánie do Londýna samotného Drákulu. Loď sice po dlouhé cestě k břehům Anglie opravdu dorazí, ale zato v žalostném stavu a s pouze jediným přeživším, který navíc zešílel. Jaké události vedly ke zpustošení lodi i smrti zbytku posádky, bychom se poté měli dopídit pomocí záznamů v lodním deníku.

Scenárista filmu Bragi Schut (letošní Hon na čarodějnice) se nijak netají inspirací Scottovým Vetřelcem, což by se mělo projevit hlavně stejnou dějovou šablonou. Členové posádky tedy na svou palubu naberou nějakou neznámou kreaturu (že by hrabě Drákula?), která je pak bude hezky jednoho po druhém likvidovat.

K projektu se již dříve upsal oscarový Ben Kingsley i Noomi Rapace, známá coby hackerka Lisbeth z detektivní trilogie Milénium. Momentálně je s filmem spojován i Jude Law, se kterým producenti vyjednávají o hlavní roli Drákuly.

Kdy se Poslední plavba Demeteru začne natáčet, zatím nebylo oficiálně ohlášeno, snad tedy budeme alespoň brzy vědět, zdali to bude opravdu Jude, kdo si na celé posádce smlsne.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Režisér Zatmění si od upírů dlouho neodpočinul, chystá se na snímek o Drákulovi