Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Režisér Lidic natáčí film o Mrázkovi. Po Hranařích uvidíme i kmotry

Redakce

Redakce

27. 11. 2011

Scénou fingované popravy zahájil režisér Petr Nikolaev natáčení filmu Příběh kmotra. Hlavní roli Františka Mrázka ztvární Marko Igonda.

První klapka filmu Lidice - napravo Petr Nikolaev, Foto: Vojta Herout, Topzine.cz

Projektu se účastní Petr Nikolaev (Lidice) i v roli koproducenta, navíc je autorem scénáře. Napsal jej podle bestselleru Kmotr Mrázek od novináře Jaroslava Kmenty, který mapuje temné životní osudy kontroverzního podnikatele Františka Mrázka považovaného za důležitou postavu českého podsvětí. Mrázek byl před pěti lety zastřelen u sídla své firmy.

Petr Nikolaev natočil i film Lidice. Přečtěte si s ním rozhovor

Výsledek Nikolaevovy práce diváci uvidí za rok. Premiéra je naplánovaná symbolicky na 17. listopad 2012. „Splnil jsem si klukovský sen,“ tvrdí Nikolaev, který vyrůstal na francouzských filmech s Alainem Delonem a Jeanem Gabinem. „Tihle skvělí herci hráli ve filmech, které mluvily o politice a jejím zločineckém pozadí,“ vysvětluje.

„Pouštíme se do něčeho, co je velmi aktuální,“ míní režisér. Potvrzuje to i sedmadvacetimilionový rozpočet snímku. „Není to nějaké astronomické číslo, nicméně peníze se shánějí obtížně, protože řada lidí z toho projektu má strach nebo ho vnímá kontroverzně,“ posteskl si.

O podsvětí bude i podobný film Hranaři. Mrkněte na fotky z natáčení

Příběh kmotra bude nejen o Mrázkovi, ale i o české společnosti posledních dvaceti let. Scénář popisuje jeho vzestup a konec, posun od kšeftaře s hodinkami po šedou eminenci tahající za nitky v nejvyšších patrech společnosti. Přitom podle Nikolaeva nejde o černobílou postavu – jeho hrdina miloval rodinu, fotbal a působil na spoustu lidí jako milý kluk ze sousedství. Větší část příběhu vychází ze skutečných událostí, hlavní postavy však mají z právních důvodů jiná jména. Hlavní roli ztvární Marko Igonda.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Režisér Lidic natáčí film o Mrázkovi. Po Hranařích uvidíme i kmotry