×
TOPZINE.cz

Film Hrana: Thriller o boji proti korupci s Brožovou, Langmajerem a Třískou

!Fotogalerie!Charismatický režisér Tomáš Zelenka začal v těchto dnech natáčet kriminální thriller s pracovním názvem Hrana, který by měl být o boji proti korupci v českém byznysu a politice. Natáčení se rozběhlo 22. června a první lokací byl Kinského letohrádek. My jsme filmový štáb zastihli ve vile v Unhošti u Prahy,  kde napínavou scénu natáčeli Kateřina Brožová a Saša Rašilov.

Režisér Tomáš Zelenka s Kateřinou Brožovou, Foto: Marián Juskanin, Topzine.cz

Thriller se odehrává v české současnosti, kterou pokrývá dokonalá pavučina vzájemně propojených kšeftů a kšeftíků. Mnohem jemnější a nenápadnější, než byla ta v éře Mrázků a Krejčířů. Samozřejmý systém vratek, resp. skrytých provizí, automaticky funguje na všech úrovních. Kdo v něm nejede, je mimo hru. Čím větší hra, tím ostřejší jízda. Je to balanc na hraně útesu. Dá se na ní udržet? Jak dlouho ještě? A kdo to všechno vlastně řídí?

Filmové drama se rozehraje kolem jedné velké zakázky, z níž měly podle zaběhnutých pravidel putovat vratky na vyšší místa. Jeden z hráčů se ovšem rozhodne pro sólový postup, načež se prudce roztočí kolotoč sledovaček, kompromitujících materiálů, tajných nahrávek, mediálních intrik, výhrůžek, vydírání a zabíjení. Systém se zadrhne a hrozí kolaps. Protihráči volí krajní řešení.

Thriller Hrana je sice fikcí, avšak nápadně blízkou dnešní realitě. Kontroverzní krvavý závěr lze tedy brát také pouze v rovině filmového příběhu, ale – kdo ví?

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/film_hrana-unhost-cz-film-juskanin/]

Dva manželské páry, Hložovi a Slámovi, žijí poklidný podnikatelský i rodinný život. Hložová (Kateřina Brožová) se Slámovou (Vilma Cibulková) mají agenturu s VIP hosteskami. Hlož (Saša Rašilov) šéfuje prosperující bezpečnostní agentuře a Sláma (Miroslav Etzler) vlastní úspěšnou stavební firmu. Sláma se rozhodne pro velkou hru – v soutěži o obří stavební zakázku naruší zaběhnutý systém, z toků peněz už nebude krmit nikoho dalšího. Do přípravy této vzpoury namočí i nic netušícího přítele Hlože.

Odhodlaný Sláma však neodhadne, na jak nebezpečnou hranu vstupuje. Stavební zakázka je totiž životně důležitá pro Spolek pěti, kterým slouží radní s přezdívkou Lulu (Jiří Langmajer). A Lulu musí zajistit, aby byl Sláma ze hry venku – za každou cenu. Rázem se ocitáme ve světě odposlechů, sledování, kompromitujících materiálů, likvidačních příprav a dokonce i nevyjasněných vražd. Atmosféra mrazivě houstne, nikdo nevěří nikomu. Hlož bojuje o záchranu přítele Slámy a poté vezme spravedlnost do vlastních rukou. Vše jakoby zpovzdálí sleduje podivný pan Bishop (Jan Tříska). Proč a pro koho asi?

Anketa o názvu filmu

Tvůrci se rozhodli, že budou pro nově realizovaný film zatím používat film Hrana, ale zároveň chtějí prostřednictvím mediálního partnera vyhlásit čtenářskou anketu, aby sami diváci rozhodli, jak by se film měl jmenovat. Aktuální téma a celkové společenské klima by mohlo vést k zajímavým výsledkům a výstižnému názvu, takže diváci mohou sami přidat ruku k dílu a vykoumat něco, co filmového fandu potěší a bude charakteristické pro tento snímek.

Hrana (pracovní název)

Krimi / Drama
Česko, 2011

Režie: Tomáš Zelenka
Hrají: Michal Pavlata, Norbert Lichý, Michal Dlouhý, Miroslav Etzler, Saša Rašilov nejml., Jan Tříska, Jiří Langmajer, Martin Dejdar, Milan Kňažko, Václav Postránecký, Vilma Cibulková, Kateřina Brožová, Radim Fiala, Vladimír Kratina, Jiří Korn, Zuzana Vejvodová, Martin Písařík

Realizace:  léto/podzim 2011
Hlavní natáčení: 22. červen  2011
Premiéra: 1. prosinec 20111 Komentář Film Hrana: Thriller o boji proti korupci s Brožovou, Langmajerem a Třískou

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..