Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Restaurace Malostranské besedy nabízí příjemné posezení za vyšší ceny

Redakce

Redakce

28. 2. 2011

FOTO: Malostranská besedaMalostranská beseda má již po mnoho let své trvalé místo na Malostranském náměstí na Praze 1. V letech 2006-2009 prošla původní renesanční budova rozsáhlou rekonstrukcí. Byli jsme se podívat, jak se rekonstrukce povedla a co podnik umístěný v turistickém centru Prahy nabízí.

FOTO: Malostranská beseda

Stylově zařízená restaurace Malostranské besedy, Zdroj: malostranska-beseda.cz

Budova Malostranské besedy je rozdělena do několika částí. Funguje zde galerie, videokavárna, hudební a divadelní klub, kavárna, restaurace a pivnice. Protože jsme s kamarádkou měly v plánu poklábosit u kávy, v úvahu přicházela buď restaurace, anebo kavárna. Hned u vchodu je vstřícné a jasné označení v podobě samolepky na vstupních dveřích – kavárna je kuřácká (pro ty, kteří si chtějí vychutnat cigaretku a k tomu dobrou kávu) a restaurace je nekuřácká. My jsme zamířili do restaurace.

Jak restaurace působí?

Byl všední den kolem půl třetí odpoledne a v restauraci byl příjemný klid. K posezení se nabízelo několik stolků typu barového sezení na vysokých židlích, ale je zde i dostatek malých i větších stolů nabízejících klasické posezení. Velká okna dodávají místnosti příjemnou atmosféru. Celý prostor působí zároveň elegantně i útulne.

Za barem byli v době našeho příchodu tři číšníci, kteří nás uvítali přáním dobrého dne. Polední menu bylo v době našeho příchodu do restaurace už pasé, ale to, že si v turistickém centru Prahy můžete dát oběd za přijatelných 120 Kč, v době od 11:00 do 13:00 hodin, je myslím celkem příjemná informace. Menu zahrnuje polévku, výběr ze dvou druhů jídel a dezert.

FOTO: Malostranská beseda - bar

Bar v restauraci nabízí tankovou Plzeň a černého Kozla

Restaurace Malostranské besedy nabízí širokou nabídku pokrmů vycházejících především z tradiční české kuchyně za ceny odpovídající jejímu umístění v turistickém centru, to znamená poměrně vyšší. V jídelním lístku najdete menší chuťovky k pivu či vínu, klasická hotová jídla, několik vegetariánských jídel, saláty a dezerty. K pití si pivaři mohou dopřát plzeňské pivo z tanku nebo čepovaného černého Kozla, milovníci vína zde najdou široký výběr vín. Rozsáhlý je i výběr nealkoholických nápojů.

Doba naší návštěvy časově neodpovídala ani obědu, ani večeři. V plánu jsme měly pouze lehký moučník ke kávě. Při pohledu do jídelního lístku v sekci moučníky nás zaujal teplý jablkový závin se zmrzlinou a čokoládovou polevou za 84,- Kč. Byl výborný. Z nápojů jsme vyzkoušely černý čaj, kávu expresso a došlo i na černé pivo Kozel. Vše bylo ve výborné kvalitě a servis byl standartní. Obsluha byla milá a pozorná, což se projevilo na našem spropitném.

Pro zahraniční známé ideální

Malostranskou besedu určitě stojí za to navštívit. Atmosféra i prostor jsou více než příjemné. Prostředí a obsluha také. Cenově restaurace spadá do poněkud dražší kategorie, ale pokud se tam vypravíte příležitostně, tak vám to určitě větší vítr v peněžence neudělá. A pokud za vámi přijedou kamarádi z ciziny  a budou chtít ochutnat pravou českou kuchyni, pak je Malostranská beseda jednoznačně výborný tip.

www.malostranska-beseda.cz

Adresa:

Malostranské náměstí 21

110 00 Praha 1

Otvírací doba restaurace:

Po – Ne: 11:00 – 23:00

Hodnocení:

Jídlo: 4****  Obsluha: 4****  Atmosféra: 5*****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Restaurace Malostranské besedy nabízí příjemné posezení za vyšší ceny