Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Ředitel Sázavafestu Pavel Kloupar: Moby chtěl tělocvičnu!

DSC08991V sobotu odpoledne proběhla v sázavafestovém Press centru tisková konference s hlavou celé události Pavlem Klouparem, ředitelem sponzoringu O2 Tomášem Dufkem a starostou Kácova Buchalem. Pro čtenáře Topzine.cz jsme připravili průřez otázkami a odpověďmi.

Máte přehled o tom, kolik lidí letos zatím navštívilo Sázavafest?

Pavel Kloupar: Zatím je konečný počet kolem 19 tisíc posluchačů, ale počítáme, že se budou prodávat další vstupenky a do večera překročíme 20 tisíc. Nicméně už teď jsme překonali návštěvnost z loňska, což bylo 15 tisíc.

Jakým způsobem se stavíte k věcem, které nejvíce chybí účastníkům festivalu, například malý počet mobilních toalet?

Pavel Kloupar: Snažíme se počty navyšovat, bohužel ale chvíli trvá, když se rozšíří stanové městečko, než se dovezou další toalety.

Jak přijímají festival obyvatelé Kácova?

Pavel Kloupar: Když jsme v Kácově pořádali Sázavafest poprvé, museli jsme vysvětlit, že nejsme žádný Czech Tek, ale že se jedná o slušný festival, kam se přijedou bavit mladí lidé a nikomu se nic nestane.

Co máte v plánu na příští desátý ročník?

Pavel Kloupar: Jelikož bude jubilejní, budeme se samozřejmě snažit udělat ho co nejlepší. Chceme uspořádat něco jako „best of Sázavafest“, to znamená pozvat takové zahraniční kapely, které byly v posledních zhruba osmi letech nejzajímavější. Pochopitelně to asi nebude zase Moby, ale jiné kapely.

Jaký si představujete na příští rok přibližný rozpočet?

Tomáš Dufek: Samozřejmě počítáme, že bude vyšší než letos. Plánujeme zvýšit počet zón pro návštěvníky, jako je tentokrát třeba O2 Extra zóna.

Měl Moby pro své vystoupení speciální požadavky?

Pavel Kloupar: Požadavků měl hodně. Například jsme mu museli nechat dovézt veganskou stravu až z Francie, protože dva členové jeho kapely jsou vegani. Také měl velké nároky na techniku, nechali jsme za Main stage zavést internet, pevnou linku i fax. Jediné, co jsme mu nesplnili, bylo postavit mu tělocvičnu.

Byl tu spokojen?

Pavel Kloupar: Řekl bych, že se mu tady líbilo. Byl velmi příjemný, jak před koncertem, tak při něm i po něm.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ředitel Sázavafestu Pavel Kloupar: Moby chtěl tělocvičnu!