Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Red Hot Chili Peppers v srpnu udeří novou deskou. Poslechněte si první singl alba

Redakce

Redakce

2. 8. 2011

Ani se tak úplně na první pohled nezdá, že by kapela Red Hot Chili Peppers měla skoro pětiletou pauzu. Jejich songy se neohrají a tak nějak jsou stále v povědomí. Nyní může všechny jejich příznivce nadchnout zpráva o brzkém vydání nové studiové nahrávky s názvem I’m With You.

FOTO: Red Hot Chili Peppers

Skupina RHCP vydává v srpnu již desáté album Zdroj: facebook.com

Že to zřejmě nebude jen další placka v řadě, předznamenává fakt, že se jedná o pořadové číslo deset. Již předposlední srpnový den se tak můžeme těšit na jubilejní papričkový počin a dumat, zda Redhoti překonají v úspěšnosti zatím poslední dvojalbum Stadium Arcadium.

Prvním vypustivším songem z nadcházející desky je píseň The Adventures of Rain Dance Maggie. Úplný odklon od poslední desky se na první poslech nekoná, chytlavost skladbě ale rozhodně nelze upřít. Popový funky sound s důraznou basou a charakteristickým hlasem Anthony Kiedise doplněným o příjemnou zvonkohru je zatím velice slibná předzvěst.


Red Hot Chili Peppers – The Adventures of Rain Dance Maggie

Album I´m With You je v rukách stejně tak jako v případě pěti předcházejících nahrávek osvědčeného producenta Ricka Rubina. Na desce už nespolupracoval klíčový člen a kytarista John Frusciante, který se skupinu RHCP rozhodl již podruhé opustit. Nahrazen byl o téměř jednu dekádu mladším Joshem Klinghofferem (PJ Harvey, Gnarls Barkley, The Butthole Surfers). Jak se projevila tato personální změna, budeme mít možnost zjistit už ani ne za měsíc.

Podívejte se také na klipy Red Hot Chili Peppers

Na album bude zařazeno celkem čtrnáct skladeb, které budou v tomto pořadí:   Monarchy Of Roses, Factory Of Faith, Brendan’s Death Song, Ethiopia, Annie Wants A Baby, Look Around, The Adventures Of Rain Dance Maggie, Did I Let You Know, Goodbye Hooray, Happiness Loves Company, Police Station, Even You Brutus?, Meet Me At Tthe Corner, Dance, Dance, Dance. Evropské turné má kapela v plánu od října do prosince tohoto roku.

Podaří se členům skupiny Red Hot Chili Peppers uspět jako s předchozím dvojalbem Stadium Arcadium, kterého se prodalo po celém světě osm miliónu nosičů?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Red Hot Chili Peppers v srpnu udeří novou deskou. Poslechněte si první singl alba