Menu
TOPZINE.cz

Recept na Cuba Libre: Připravte si doma drink s nádechem revoluce. Návod je snadný

Koktejl, který je velmi jednoduchý na přípravu, je bezpochyby jedním z nejpopulárnějších míchaných nápojů na světě. Vznikl prý na počátku 20.století v Havaně smícháním rumu Bacardi a tehdy nového nealko nápoje Coca Cola.

FOTO: koktejl Cuba Libre

Verze Cuba Libre s citronem místo limetky, Zdroj: wikipedia.org

Na tuto kombinaci prý přišel americký armádní důstojník, který chtěl nápoj připravit pro svého velitele. Tomu koktejl zachutnal, pozvednul sklenku a zvolal ,,Por Cuba Libre!‘‘(Za svobodnou Kubu!)

Ingredience

4 cl bílého rumu

0,5 cl limetkové šťávy (cca z poloviny limetky)

15 cl Coca Coly

měsíček limety

Koktejl Cuba Libre se připravuje metodou přímo, tedy rovnou ve skle, ve kterém je následně podáván. Do sklenice vložíme limetku, kostky ledu a nalijeme ostatní ingredience. Promícháme a podáváme s dlouhým brčkem.

Portoriko Libre

Rum značky Bacardi dnes na Kubě není k dostání. Převratem došlo ke znárodnění majetku rodinného podniku a firma od té doby produkuje alkoholické nápoje (kromě rumu také vodku, gin a whisky) z Portorika.

Českou obdobou havanského koktejlu je například Jakub Libra, nebo jednoduše rum s kolou. K jeho přípravě se používá tuzemský rum a podává se buď namíchaný s nealkem, nebo zvlášť – sklenice s kolovým nápojem a ledem a panák rumu.

Ohodnoťte tento recept:
0
Právě čtete

Recept na Cuba Libre: Připravte si doma drink s nádechem revoluce. Návod je snadný