Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

RECENZE: Mrzák Inishmaanský přichází. V Pardubicích režíruje Špiner

FOTO: Jan Musil a Petr Borovec ve hře Mrzák Inishmaanský.V nové divadelní sezoně diváky přivítalo scénické čtení Mrzák Inishmaanský, které zrežíroval Ladislav Špiner. Představení vneslo do celého večera plno svěžího a bystrého humoru. Dokonce některým divákům nad osudem hocha ukápla slza soucitu.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/mrzak-inishmaansky/|width=660]

Každý divák Východočeského divadla zná Ladislava Špinera jako velmi talentovaného a šikovného herce. Špiner, který získal Cenu Thálie, se ovšem ukázal divákům v novém světle. Vyměnil jeviště za režisérskou židli a se svými kolegy připravil v úvodu sezony nečekané překvapení.

Nepřehlédněte: Zkusil jsem divadlo a ono to vyšlo, říká Ladislav Špiner

Hra Mrzák Inishmaanský autora Martina McDonagha lákala svým názvem. Ukázalo se, že výběr byl pro Ladislava Špinera trefou do černého. Díky tomu se dokonale ukázala jeho svéráznost, smysl pro humor i cit pro divadlo.

Ladislav Špiner režíroval svou vlastní hru.

Ladislav Špiner přivítal diváky na Malé scéně Zdroj: Jiří Sejkora,VČD

Obsazení se povedlo. Herci byli celou dobu uvolnění a hraví a bylo vidět, že jim vedení od dlouholetého kolegy a přítele svědčí.

Na malém jevišti, které bylo dobře prostorově vyřešené, se pohybovali jako doma. Kdyby nedrželi scénáře v rukou, pravděpodobně by diváci nepoznali, že jde o divadelní představení. Natolik byli všichni vtaženi a unešeni dějem.

Petr Borovec v roli Mrzáka

V roli Mrzáka se divákům představil Petr Borovec (vpravo)

Nejlepším hereckým výkonem bylo ztvárnění postiženého chlapce Billyho. Hocha zahrál Petr Borovec a zazářil. Petře Tenorové se věrohodně podařilo vystihnout sedmnáctiletou dívku Helenu.

Čtěte také: Co nabídne nová sezona ve Východočeském divadle

Celé představení bylo připraveno v rámci otevřeného cyklu Herecká dílna. Cyklus zařadilo Východočeské divadlo do dramaturgického plánu pro novou sezonu, aby dalo hercům příležitost vyzkoušet si, jaké je přichystat si vlastní představení.

Petra Tenorová v roli Heleny

Diváky překvapila Petra Tenorová v roli hezké, ale nevychované dívky Heleny

Mrzák Inishmaanský se hercům skutečně povedl. Diváci by jistě do budoucna ocenili, kdyby se  představení objevilo na Malé scéně znovu. Tentokráte by nemuselo jít jen o scénické čtení.

Mrzák Inishmaanský

Východočeské divadlo Pardubice

Režie: Ladislav Špiner

Hrají: Petr Borovec, Ludmila Mecerodová, Dagmar Novotná, Zdeněk Rumpík, Josef Pejchal, Petra Tenorová, Jan Musil, Vladimír Chmelař, Lída Vlášková

Hodnocení: 80 %

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: Mrzák Inishmaanský přichází. V Pardubicích režíruje Špiner