Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Východočeské divadlo rozmazluje své diváky. Víme, co nabídne nová sezona

FOTO: Budova Východočeského divadlaV Pardubicích začíná nová divadelní sezona. Východočeské divadlo připravilo rozmanitou nabídku, která bude obsahovat zajímavé tituly. Divadlo láká na velkou škálu žánrů a témat. Pustíme se do Shakespeara i do Agathy Christie.

FOTO: Petra Janečková a Ladislav Špiner

Poslední velkou premiérou předešlé sezony byla hra od Williama Shakespeara Sen noci svatojánské Zdroj:Michal Klíma, VČD

Východočeské divadlo své diváky rádo rozmazluje, a proto jim v nadcházející sezoně nabízí několik premiér. Z repertoáru nezmizí ani oblíbené inscenace z předchozí sezony.

Mezi stávající inscenace přimíchá Východočeské divadlo shakespearovské drama Richard III. v režii Zdeňka Duška. Ještě před touto premiérou diváky čeká pohádka, která se odehraje na Malé scéně ve dvoře a je inspirována pověstmi o rodu Pernštejnů. Režie se chopila Tereza Karpianus.

Čtěte také: Dvanáct rozhněvaných mužů rozhoduje o jednom osudu

Následovat budou Don Juan, Holky z kalendáře a Pokusní králíci. Nebude chybět ani nejlepší komedie všech dob Cherleyova teta. Tři tragikomické příběhy o nevšedních událostech všedních dní pro diváky připraví Apartmá v hotelu Plaza.

FOTO: Josef Pejchal a Martina Sikorová stepují

Muzikál Zpívání v dešti patří také k loňským premiérám

Východočeské divadlo se pustí do detektivního příběhu světoznámé autorky Agathy Christie s názvem Poslední víkend. Na konci sezony je pro diváky nachystaná premiéra hry Balada pro banditu.

Velkou novinkou pro pardubického diváka bude otevřený cyklus Herecká dílna. Zde dostanou tvůrčí příležitost členové hereckého souboru VČD. V prostorách Malé scény zrealizují své nápady a pro diváka může být příjemnou změnou, že svého oblíbeného herce spatří i v jiných rolích nebo uměleckých profesích. Jako první tuto dílnu otevře Ladislav Špiner jednorázovým scénickým čtením hry Martina McDonagha Mrzák inishmaanský.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Východočeské divadlo rozmazluje své diváky. Víme, co nabídne nová sezona