Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

RECENZE: Cimrmani dobývají severní pól. Přátelství, či hlad?

Redakce

Redakce

28. 11. 2013

V ŽDJC se můžete setkat s úspěšnou cimrmanovskou hrou Dobytí severního pólu. Ani po 28 letech od premiéry nestárne, budete se smát od začátku do konce.

FOTO: Dobytí severního pólu

Vezmeme je s sebou…

Autoři dramatu Zdeněk Svěrák a Ladislav Smoljak rozdělili hru na dvě části – v první se seznámíte s Cimrmanovou tvorbou, ve druhé se v Cimrmanově činohře Dobytí severního pólu Čechem Karlem Němcem 5.dubna 1909 vydáte spolu se čtyřčlennou skupinkou na bezútěšné putování ledovou krajinou.

FOTO: Dobytí severního pólu

Nálada polárníků…

Již před divadlem se tísnily desítky lidí, uvnitř emoce uklidňoval klavír, hlediště se okamžitě zaplnilo – včetně přístavků. Hra nezklamala. Zejména díky skvělému textu, ohebné češtině a výstižným střihům se smát zkrátka musíte. Vhodně zvolené kostýmy i skromné kulisy vkusně doplňovaly herecké výkony.

FOTO: Dobytí severního pólu

Na začátku výpravy se všemi nezbytnostmi…

Za velmi zdařilé považuji například živé obrazy, které mimo jiné dokazují, jak málo stačí ke změně významu. Příjemným oživením byla i píseň Polární noc.

FOTO: Dobytí severního pólu

Zdeněk Svěrák s písní Polární noc

Herci od diváků téměř okamžitě dostávali zpětnou vazbu v jejich výbuších smíchu. Na závěr celé hlediště ocenilo vystupující dlouhým bouřlivým potleskem. Spontánní hovor a rozjasněné oči diváků dokazovaly kvalitu zhlédnutého díla.

Dobytí severního pólu, Žižkovské divadlo Járy Cimrmana, autor: Zdeněk Svěrák, Ladislav Smoljak, Cimrman, hrají: Zdeněk Svěrák, Genadij Rumlena, Bořivoj Penc, Petr Brukner, Petr Reidinger, Jan Hraběta Robert Bárta, Marek Šimon a další

 Hodnocení: 100 %

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: Cimrmani dobývají severní pól. Přátelství, či hlad?