Menu
TOPZINE.cz
Hudba

R.E.M. oznámili konec kariéry. V listopadu už jen vydají Best of album

Adriana Semlová

Adriana Semlová

22. 9. 2011

Středa 21. září se stala posledním dnem pro fungování skupiny R.E.M. Americká rocková kapela tak po jedenatřiceti letech skončila.

FOTO: R.E.M.

R.E.M., Zdroj: supraphon.cz

Kapela alternativního rocku R.E.M. vydala během své existence patnáct studiových alb, z nichž poslední, Collapse Into Now, vyšlo v březnu. Skladby jako Loosing My Religion, Drive nebo What´s The Frequency, Kenneth? se stala již klasickými rockovými nahrávkami. Kapela také navštívila Českou republiku, naposledy v roce 2008, ve středu 21. září však ohlásila konec.

Basista kapely Mike Mills okomentoval rozpad skupiny: „Během našeho posledního turné, při práci na poslední desce Collapse Into Now a také při výběru našich největších hitů pro kompilaci jsme se začali ptát sami sebe: A co dál?“

Čtěte také: Judas Priest vystoupili v Praze v rámci posledního turné

Mills také řekl, že všichni členové kapely si byli navzájem bratry a vždycky se respektovali. Nikdy nedovolili, aby se do jejich přátelství vmísily právní spory nebo jiné rozpory. Fanouškům také vzkazují, že jejich rozhodnutí skončit s kapelou nebylo nijak jednoduché, ale všechno jednou končí.

„Byla to neskutečně dlouhá cesta, když jsme se probírali vzpomínkami a naší hudbou za poslední třicet let. Uvědomili jsme si, že jsme posledním albem všechny ty písně orámovaly a zakončili tak jednatřicetiletou kariéru. A to ve správný čas,“ dodal Mike.

Kytarista Peter Buck poděkoval taktéž fanouškům jménem R.E.M.: „Jednou z nejlepších věcí, kterou jsme s R.E.M. mohli dokázat, je fakt, že nahrávky a písně, které jsme společně napsali, znamenají pro naše fanoušky tak moc jako pro nás. Být částí jejich života byl a stále je neuvěřitelný dar.“

V listopadu vyjde největší výběr nesmrtelných hitů kapely a vůbec poprvé tak shrne její kompletní diskografii.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

R.E.M. oznámili konec kariéry. V listopadu už jen vydají Best of album