×
TOPZINE.cz

R.E.M. oznámili konec kariéry. V listopadu už jen vydají Best of album

FOTO: R.E.M.
R.E.M., Zdroj: supraphon.cz

Středa 21. září se stala posledním dnem pro fungování skupiny R.E.M. Americká rocková kapela tak po jedenatřiceti letech skončila.

FOTO: R.E.M.
R.E.M., Zdroj: supraphon.cz

Kapela alternativního rocku R.E.M. vydala během své existence patnáct studiových alb, z nichž poslední, Collapse Into Now, vyšlo v březnu. Skladby jako Loosing My Religion, Drive nebo What´s The Frequency, Kenneth? se stala již klasickými rockovými nahrávkami. Kapela také navštívila Českou republiku, naposledy v roce 2008, ve středu 21. září však ohlásila konec.

Basista kapely Mike Mills okomentoval rozpad skupiny: „Během našeho posledního turné, při práci na poslední desce Collapse Into Now a také při výběru našich největších hitů pro kompilaci jsme se začali ptát sami sebe: A co dál?“

Čtěte také: Judas Priest vystoupili v Praze v rámci posledního turné

Mills také řekl, že všichni členové kapely si byli navzájem bratry a vždycky se respektovali. Nikdy nedovolili, aby se do jejich přátelství vmísily právní spory nebo jiné rozpory. Fanouškům také vzkazují, že jejich rozhodnutí skončit s kapelou nebylo nijak jednoduché, ale všechno jednou končí.

„Byla to neskutečně dlouhá cesta, když jsme se probírali vzpomínkami a naší hudbou za poslední třicet let. Uvědomili jsme si, že jsme posledním albem všechny ty písně orámovaly a zakončili tak jednatřicetiletou kariéru. A to ve správný čas,“ dodal Mike.

Kytarista Peter Buck poděkoval taktéž fanouškům jménem R.E.M.: „Jednou z nejlepších věcí, kterou jsme s R.E.M. mohli dokázat, je fakt, že nahrávky a písně, které jsme společně napsali, znamenají pro naše fanoušky tak moc jako pro nás. Být částí jejich života byl a stále je neuvěřitelný dar.“

V listopadu vyjde největší výběr nesmrtelných hitů kapely a vůbec poprvé tak shrne její kompletní diskografii.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..