Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Pýcha a předsudek dostane nový kabát. Z románu bude detektivka

Redakce

Redakce

29. 10. 2011

FOTO: Benethovi z Pýchy a předsudkuSequely nejsou neduhem jen současné kinematografie. I knižní průmysl má několik zářezů. Když nepočítáme některé nekonečné fantasy ságy, na pultech se objevují i knihy, které nejsou typickým pokračováním. Tak třeba další díl Pýchy a předsudku.

FOTO: Benethovi z Pýchy a předsudku

Dokáže Elizabeth odhalit vraha? Zdroj: commons.wikimedia.org

Klasika Jane Austenové už toho od svého vydání zažila hodně. Mnozí spisovatelé na ni navázali příběhem ze světa upírů či zombie, posvítili si na deník pana Darcyho nebo zpracovali příběh dětí Elizabeth Bennettové a jejího manžela. Teď do rozsáhlé sbírky přibude i detektivka.

Pýcha, předsudek a vražda

Anglická spisovatelka detektivek P. D. Jamesová napsala příběh, který se odehrává šest let po skončení Pýchy a předsudku. Pan Darcy a Elizabeth mají dvě děti a žijí si svůj perfektní život v Pemberley. Jestli ale čekáte, že bude pár řešit další romantické dilema, jste na omylu. Elizabeth se totiž vydá po stopách vraha, který zabil manžela její sestry Lydie.

Čtěte také: Pýcha a předsudek Jane Austenové

Román nazvaný Death Comes to Pemberley vyjde v Anglii v listopadu. Jednadevadesátiletá autorka sdělila australskému serveru News.com.au, že se omlouvá Jane Austenové za to, že zapletla její milovanou Elizabeth do vyšetřování vraždy. „Je to spojení mých dvou vášní – románů Jane Austenové a psaní detektivních příběhů,“ dodává Jamesová.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pýcha a předsudek dostane nový kabát. Z románu bude detektivka