Menu
TOPZINE.cz
Apetit

První ročník Letního knižního veletrhu v Ostravě se blíží

FOTO: knihyAť už jedeme na dovolenou k moři, na vodu, pod stan nebo na tábor, nedílnou součástí našeho zavazadla často bývá kniha. A právě na takovou prázdninovou literaturu je zaměřen první ročník nového knižního veletrhu.

FOTO: knihy

Na veletrhu bude rozhodně z čeho vybírat, Zdroj: sxc.hu

Ve dnech 17. a 18. června se bude v Ostravě konat první ročník Letního knižního veletrhu. Najdete jej v centru města na výstavišti Černá louka. Téma veletrhu zní: Knihy nejen na dovolenou. Pro odreagování tam budou detektivky či nějaká romantika, pro náročnějšího čtenáře současná próza nebo poezie, pro ty nejmenší samozřejmě i výběr dětské literatury a pro ty, kteří jsou pilní i o prázdninách, také nejrůznější učebnice.

Knihy za příznivé ceny i káva od literátů

Česká nakladatelství (Fragment, Host, Lingea, Fraus aj.) na veletrhu nabídnou nejen své žhavé novinky, ale také zbytky nákladů některých knih, které už dnes v obchodě neseženete. Samozřejmě, tyto tituly se budou prodávat poněkud levněji, což v době, kdy nás vláda straší zvýšením DPH, rozhodně potěší. Během veletrhu je připraven také pestrý doprovodný program. V literární kavárně Café Librex se například budete moci potkat s celou řadou zajímavých osobností – Jiřím Grušou, Irenou Douskovou, Věrou Noskovou a mnoha dalšími. Kromě pořádaných čtení a autogramiád vám literáti také uvaří kávu nebo čaj.

Jedna z největších českých distribučních firem, knižní velkoobchod PEMIC, bude právě na Letním veletrhu slavit své dvacetileté výročí. Letní knižní veletrh pořádají Ostravské výstavy a.s. společně s Markétou Hejkalovou, jež organizuje známý a úspěšný Podzimní knižní veletrh v Havlíčkově Brodě, který se letos bude konat již po jednadvacáté.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

První ročník Letního knižního veletrhu v Ostravě se blíží