×
TOPZINE.cz

První krok ke svobodnému internetu. Stahování a kopírování filmů bude legální

FOTO: Legální stahování filmů

Pokud jste si dnes stáhli film a vypálili jste si ho na DVD bylo to nelegálně. Od příštího roku to už ale bude jinak. Budete si moci stahovat a kopírovat filmy pro osobní účely, jak se vám zlíbí.

Stahujete filmy? Nyní budete moci zdarma a legálně! Zdroj: sxc.hu

Pokud jste si v poslední době stáhli film, jehož kopii jste našli na internetu, tak vám za to sice nic nehrozí. Avšak pokud jste si ho vypálili na DVD, nebo ho zkopírovali kamarádovi do počítače, tak už se o nelegální jednání jedná. Tímto činem vám tak hrozí trestní stíhání a domovní prohlídka.

Nelegální stahování a kopírování filmů se stalo běžnou praxí a dnes ho provozuje kde kdo. Neustále se rozšiřuje a stává se stále více nekontrolovatelným, a tak není v silách České protipirátské unie je nějakým způsobem stíhat. Unie se zaměřuje tedy jen na nelegální komerční šíření a distribuci dat na internetu.

Česká pirátské strana a další subjekty brojí za  legalizování stahování a upravení autorský práv. Svůj boj opírají o studie prokazující, že stahování filmovému průmyslu neškodí, ale naopak. Nyní se zdá, že byrokratizaci duševního vlastnictví odzvonilo a stahování se stane legálním pro všechny a vždy.

Začátkem příštího roku vyjde v účinnost novela zákona, která povoluje stahování a distribuci filmů pro osobní užití. Tato novela byla podle některých nevyhnutelná, jelikož lidé stahují a distribuují, aniž by mnohdy věděli, že jednají nelegálně. Někteří tuto novelu vidí jako první krok ke svobodnému internetu, jiní zase jako zkázu filmového průmyslu.

Apríl3 Komentáře První krok ke svobodnému internetu. Stahování a kopírování filmů bude legální

  1. On to ví není tak hloupej jak si myslíš. Jenom znázorňoval, že se tento „vtípek“ moc nepovedl.

  2. Vypalovani stazenych filmu na DVD je legalni i dnes. Proc si myslite, ze platime z kazdeho prazdneho DVD vypalne kolektivizacnim spravcu jako OSA? Stejnetak je legalni toto DVD kamaradovi pujcit nebo si ho nahrat a spustit v kamaradove PC. Nesirte tu bludy prosim. S pozdravem Lukas Novy, vedouci technickeho odboru Piratske strany.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..