Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Proč zajít na film Praho, má lásko? Režiséři uvádí 4 důvody

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

25. 11. 2012

!Exkluzivně!Za povídkovým filmem Praho, má lásko stojí čtyři mladí režiséři. TOPZINE.cz se jich zeptal na to, proč by měl někdo na jejich film zajít do kina.

„Divák má možnost nahlédnout na Prahu z nečekaných úhlů a může být překvapen, jak různě se dá o tom samém městě vyprávět. Zároveň má možnost seznámit se s tvorbou 4 začínajících režisérek a režisérů na počátku jejich uměleckého snažení,“ míní Jakub Šmíd, který stojí za závěrečným pseudo-dokumentem o žižkovském památníku.

Na výjimečnost čtyř rozdílných pohledů poukazuje i Markéta Černá, která si pro svou část vybrala příběh o matce a ztraceném synovi. „Aby viděl město tak, jak ho možná ještě nezná. Každý známe trochu jinou Prahu,“ vysvětluje. Ona sama se soustředila na několik různých čtvrtí, ze kterých se hlavní hrdinové dívají na Pražský hrad.

Přečtěte si recenzi filmu Praho, má lásko. Studenti FAMU malují Prahu, pomáhá i Budař

„Výjimečnost projektu vnímám v tom, že šlo o jedinečnou možnost a o snahu spojit tvořivé síly a nápady studentů FAMU do formy celovečerního povídkového filmu s tematikou života v Praze,“ říká Viktória Dzurenková, která je sice Slovenka, ale na FAMU se svými kolegy také studovala.

Zdůrazňuje především fakt, že všichni čtyři byli v době natáčení studenty, kteří museli tvořit ve studentských podmínkách. „My jako tvůrci filmu reflektujeme život v rozličných čtvrtích Prahy ze svého mladého, čerstvého, nekompromisního úhlu pohledu, který, věřím, stojí za to vidět,“ dodává.

video
play-sharp-fill

Odpovědi pak uzavírá Tomáš Pavlíček, jenž si střihl originální povídku o dvou mladých lidech, kteří se sice sejdou na celý jeden den, ale mají k sobě hodně daleko. „Čtyři překvapivé příběhy, čtyři netradiční pohledy na neokoukané pražské čtvrti, čtyři mladí autoři s vlastním názorem a stylem. A dohromady jeden svěží film. Vás to neláká?“

Praho, má lásko

Povídkový
Česko, 2010

Režie: Tomáš Pavlíček, Jakub Šmíd, Viktória Dzurenková, Markéta Černá
Hrají: Jan Budař, Michal Kern, Jaromíra Mílová, Květa Fialová, Marie Doležalová, Alla Alexandrov, Matěj Nechvátal, Petr Jeništa, Jan Vondráček, Jiří Dvořák, Jakub Šmíd, Lucia Kajánková, Martin Müller

Premiéra v ČR: 22. listopadu 2012

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Proč zajít na film Praho, má lásko? Režiséři uvádí 4 důvody