Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Přijďte na promítání filmů do městské knihovny

Redakce

Redakce

10. 4. 2010

PoutaV Městské knihovně v Praze budou probíhat filmové projekce FAMU. Navíc po projekcích českých filmů budou následovat besedy s režiséry moderované Vladimírem Hendrichem. Promítání se bude konat vždy v 19:00 ve Velkém sále Ústřední knihovny na Mariánském náměstí.

Film Miloš Forman: Co tě nezabije..., Zdroj: Distributor filmu

Film Miloš Forman: Co tě nezabije... Zdroj: distributor filmu

V pondělí 12. dubna budeme mít možnost zhlédnout profil absolventa FAMU Vladimíra Merty. Budou promítány jeho filmy jako Rakovina (1972), Ruce (1973), Smrt krásných srnců (1976), Chci bejt černej (1994), A jedna židle přebývá (1994), Mišpacha je rodina (1995), Jsem Žid a zdráv (1995) a další.

Miloš Forman

O týden později, v pondělí 19. dubna, bude promítán dokumentární film Miloš Forman: Co tě nezabije… (ČR-FR-SRN, 2009). Scenárista, režisér i producent tohoto snímku Miloslav Šmídmajer se zde soustředí na Formanovy vzpomínky na dětství, na jeho životní dráhu a také na vztahy k dětem. Dokument vznikal pět let a obsahuje četné archivní materiály včetně záznamu z legendárního MFF v Cannes 1968, z předávání Oscarů a také sekvence z roku 2007, spjaté s prací Miloše Formana a jeho starších synů na inscenaci Dobře placené procházky v Národním divadle.

Pouta, Zdroj: 2media.cz

Pouta, Zdroj: 2media.cz

Pouta

Poslední dubnové pondělí 26. dubna bude mít v Městské knihovně v Praze projekci film Pouta (ČR-SR, 2009). Jedná se o temný thriller scenáristy a publicisty Ondřeje Štindla a režiséra Radima Špačka s Ondřejem Malým, Kristínou Farkašovou, Lubošem Veselým a Oldřichem Kaiserem v hlavních rolích. Vstupné je 50 Kč, pro čtenáře MKP a studenty FAMU je vstup zdarma.

Ve čtvrtek 29. dubna19:00 proběhne tentokrát v Malém sále Ústřední knihovny slavnostní večer Edice anglo-amerických autorů. Na podzim loňského roku oslavilo nakladatelství Argo 15 let fungování Edice AAA a zároveň vydání jejího 100. svazku. U této příležitosti byla vyhlášena tvůrčí soutěž krátkých filmů na motivy knih Edice AAA. Při slavnostním večeru budou promítnuty a oceněny nejlepší soutěžní filmy a uvedeno bude také představení scénického projektu LiStOVáNí podle románu Nicka Cavea Smrt zajdy Munroa. Večerem provede Lukáš Hejlík. Vstupné činí 40 Kč.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Přijďte na promítání filmů do městské knihovny