Menu
TOPZINE.cz
Krása

Tmavé kruhy pod očima mají mnoho příčin. Může za ně i genetika

Redakce

Redakce

16. 11. 2011

Někdo má to štěstí, že se u něj kruhy pod očima objevují pouze výjimečně, anebo vůbec. Tuto výhodu má ale opravdu málo lidí. Proč vlastně kruhy pod očima vznikají a jak se jim nejlépe vyvarovat?

Nepříjemný pohled do zrcadla, kdy na vás tmavé kruhy pod očima doslova „vybafnou“, ráno rozhodně nevylepší – naopak. Pro někoho to je běh na dlouhou trať a pro jiného normální reakce těla na probdělou noc či dlouhou práci u počítače. Vezměme to ale popořadě. Jaké jsou nejčastější příčiny tmavých kruhů pod očima?

Genetika

Po svých předcích dědíte nejen barvu očí, výšku, charakterové vlastnosti, ale i kruhy pod očima. Jestli vaše babička nebo kdokoliv jiný na podobné nedostatky trpěl, tak právě genetika může být příčinou, proč se kruhy objevují i u vás. V tomto případě je jedinou možností sáhnout po korektoru.

Nedostatek spánku

Kruhy pod očima mohou být také způsobeny malou dávkou spánku. Nesmíte zapomínat, že naše tělo si po celém dni náročné práce potřebuje také odpočinout.

Čtěte také: Nejen v rybím tuku je vitamin D. Dopřejte si ho, je pro tělo velmi důležitý

Proces regenerace našeho těla je velice důležitý a neměli bychom ho proto odbývat. Během spánku odpočívají oči, probíhá čištění orgánů a dobíjení energie. Po náročné noci jsou osvědčenou metodou plátky studené okurky.

Vnitřní onemocnění

Naše tělo reaguje na všechno, co není v pořádku. Kruhy pod očima mohou být příčinou skrytého onemocnění. Nejčastějším onemocněním je chudokrevnost, tzv. anémie. Člověk trpící tímto onemocněním má nedostatek červených krvinek.

Dopřejte si více železa ve stravě, kruhy zmizí

Léčí se větším přísunem železa jak ve stravě, tak i pomocí potravinových doplňků. Dalším onemocněním může být i špatná funkce střev. V tomto případě byste měli navštívit svého ošetřujícího lékaře.

Nezdravé stravování

Velké množství soli nebo pravidelná konzumace uzenin mohou také způsobit tyto nepříjemnosti. Sůl je celkově nezdravá pro naše tělo. Zvyšuje krevní tlak a zhoršuje celkový krevní oběh.

Uzeniny jsou známé svou tučností, proto byste se takovým produktům měli vyvarovat a stravovat se vyváženě – jíst dostatek ovoce a zeleniny, nezapomínat na vlákninu a bílkoviny.

Nedostatek vitamínu A

Tento vitamín je velice důležitý pro oči i jejich okolí. Jde o vitamín, který zabraňuje šerosleposti, která vzniká při špatném osvětlení v době, kdy oči namáháme. Tento vitamín se spaluje při sledování televize, požívání alkoholu nebo například aspirinu. Jeho zdrojem je mrkev, rybí tuk, játra, špenát, meruňky, mléko a spousta dalších.

Čtěte také: Nedostatek železa může poškodit celý organismus

Dopřejte svému tělu odpočinek, zdravou stravu i tekutiny a také péči. Na našem trhu je mnoho přípravků, které pomáhají tmavé kruhy redukovat. Neočekávejte však zázrak během pár dnů. Léčba kosmetickými přípravky je dlouhodobá.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tmavé kruhy pod očima mají mnoho příčin. Může za ně i genetika