Menu
TOPZINE.cz
Apetit

V kuchyni se dá i hubnout. Vyzkoušejte kliky na lince nebo vášnivý sex při vaření

Redakce

Redakce

21. 4. 2012

Už posté si říkáte, že musíte začít cvičit, abyste vylepšili svou postavu a získali kondici, ale nemáte čas? V kuchyni se ale jistě pohybujete docela často. My vás naučíme spalovat kalorie i při vaření a to velmi příjemnými způsoby.

FOTO: Banán na hubnutí

Proměňte kuchyň ve fitness studio. Bude vás to bavit. Zdroj: sxc.hu

Nejjednodušším způsobem jak prospět svému tělu v kuchyni je, že si pustíte nějaké své oblíbené motivující písničky na CD, nebo rádio. Hudba vás pak bude motivovat k tanci.

Místo aerobicu kuchyňská linka

Pomalejší balady vás mohou trochu rozehřát, rychlé taneční písničky vás zase dokážou pěkně roztančit, zatímco se vaří třeba těstoviny.

Práce vám půjde rychleji od ruky, vyplaví se vám endorfiny a navíc, a to je zásadní, spálíte nějaké ty kalorie navíc, aniž by vám to přišlo namáhavé. Pokud nebudete v tanci zahálet, můžete za hodinu spálit až 2 000 kj.

V kuchyni se dají dělat i kliky. Nevěříte? Tak je pojďte vyzkoušet!

První krok je postavit se přibližně dva metry od linky, s nohama u sebe. Rukama se chyťte okraje kuchyňské desky a pomalu se naklánějte směrem k desce. Jakmile je brada těsně nad deskou, zvedněte se rukama zpět a opakujte.

Dáváte nádobí do myčky? Místo toho, abyste se jen ohýbali a narovnávali, co takhle posílit i nohy? Stoupněte si zpříma, předpažte a sehněte se pomalu, jako byste cvičili dřepy. Komu dřepy dělají problémy, může se rukama opřít o kuchyňskou linku.

Cvičební maraton zakončete vášnivým sexem

Pokud budete mít čas do doby než bude jídlo hotové, zvažte, jestli nepřidat nějakou tu pohybovou aktivitu pouhým úklidem v kuchyni.

Můžete uklidit, setřít kuchyňskou desku, vytřít ledničku, srovnat si věci v kuchyňských skříňkách. Vždy se určitě najde něco, čím byste mohli prospět svému zdraví nějakou tou činností navíc.

Čtěte také: Známe jídla, po kterých zaručeně dostanete chuť na sex

Jestli navíc patříte mezi ty, kterým při vaření kouká přes rameno hladová drahá polovička, máme tu pro vás další tip na protažení těla. Zatímco vaříte večeři, své zábavné cvičení v kuchyni můžete zakončit se svým drahým nebo drahou.

Zůstaňte v kuchyni

A pokud se nepřesunete hned do postele, ale zůstanete v kuchyni, bude to pro vaše tělo docela zápřah.

Za čtvrt hodiny intenzivního milování spálíte 1 675 kJ. A když spolu budete řádit hodinu, můžete úspěšně shodit až 6 700 kJ.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

V kuchyni se dá i hubnout. Vyzkoušejte kliky na lince nebo vášnivý sex při vaření