Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Známe jídla, po kterých zaručeně dostanete chuť na sex. A nejen vy

Redakce

Redakce

8. 2. 2012

FOTO: VášeňValentýn svádí k milostným hrám. Pokud se po večeři shodnete na tom, že nemáte chuť na sex, udělali jste někde chybu. Jsou ale potraviny, které vás i vaši drahou polovičku dokážou doslova vystřelit na vrchol vášně.

FOTO: Vášeň

Vědci se shodují na tom, že dobré jídlo je zárukou kvalitního sexu, Zdroj: sxc.hu

Známý milovník Casanova tvrdil, že sexuální prožitek dosahuje maxima jen v našich představách, a v praxi je poloviční. Použijte jednoduché a účinné zbraně a budete jako ve vlastním erotickém snu.

Ústřice podle nejžádanějšího muže světa

Zmíníme-li znovu Casanovu, zejména dívky si představí neodolatelného svůdníka. Tento italský kněz a spisovatel vyhledával pro svůj žaludek hlavně mořské plody. Ty mu nejspíš přispívaly k větší touze svádět a milovat.

Velmi afrodiziakální jsou ústřice. Vysoký obsah zinku v mořské pochoutce zlepšuje funkci mužského pohlavního ústrojí. Cena ústřic jedlých je stále vysoká, ale nezoufejte – na internetu se dají sehnat po kusech, a to za cenu, která vás o chuť na vášnivý sex určitě nepřipraví.

Koření pro váš sex

Divy dokáže i správné koření. Rozdrcený nebo mletý pepř dodá vašemu večeru tu správnou pikantní atmosféru.

FOTO: Chilli

Přiostřete váš valentýnský večer, Zdroj: sxc.hu

Silně afrodiziakální je také skořice, šalvěj nebo zázvor. Především poslední zmiňovaná surovina výborně působí na centrální nervový systém a prokrvuje orgány.

Nebojte se připravit něco opravdu pálivého. Ostré pokrmy s čerstvou chilli papričkou vás pěkně rozdovádí. Pikantní pokrmy navíc stimulují také čichové buňky a probudí ve vás chuť na sex.

I zelenina dodá chuť

Nezapomínejte na zeleninu. Mezi zeleninové povzbuzovače patří chřest, ze kterého se dá připravit krémová polévka. Afrodiziakálně působí i česnek, ten však vyškrtněte v případě, že preferujete čerstvý dech u sebe i svého protějšku.

Vhodnější je v tomto případě použít celer, který skvěle ochutí každou omáčku a na mužskou potenci zapůsobí více než miniaturní prádélko.

Afrodiziakální ryby

Z ryb je údajně pro sexuální účely nejpřínosnější úhoř a ploutev ze žraloka. Japonci velmi dobře znají rybu jménem Fuga. Zde ovšem při neodborné přípravě za cenu žhavé noci hrozí otrava, a tak si na tuto delikatesu raději zajděte do restaurace.

Jahody jsou klasikou

Bez jahod se žádná sexy večeře neobejde. Červená barva symbolizuje lásku i vášeň.

Jahody mají vliv na sexuální výkonnost díky zinku, jenž je obsažen v semínkách. Navíc nenajdete lepší dekorační prvek na skleničky se šampusem.

FOTO: Jahody

Z jahod můžete udělat chutné jednohubky nebo je namočit v rozehřáté čokoládě, Zdroj: sxc.hu

Když je řeč o alkoholu, je na místě podotknout, že sklenka vína nebo míchaného drinku k romantické večeři patří. Pokud však svůj protějšek (nebo sami sebe) neuhlídáte a s alkoholem to přeženete, vášeň skončí opileckým spánkem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Známe jídla, po kterých zaručeně dostanete chuť na sex. A nejen vy