Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

PREVIEW: Walter Mitty a jeho tajný život. Naučíte se prožívat sny

Redakce

Redakce

23. 12. 2013

Letos o Vánocích přestane na stříbrných plátnech Walter Mitty snít a začne žít. Na druhý svátek vánoční přichází po 66 letech do kin remake klasického filmu ze 40. let, ve kterém zazáří Ben Stiller.

V roce 1947 se v Americe zrodil snímek s názvem Walter Mitty a jeho tajný život. Pojednával o nespokojeném muži Walterovi, který je pod vládou své matky, snoubenky i budoucí tchyně. Ani práce a nejlepší přítel nejsou nejideálnější. Onen mladý muž řeší celou situaci útěkem do světa snů. Jedině tam je opravdovým hrdinou, v realitě je považován spíše za blázna. Jednoho dne se však po setkání s tajemnou ženou začnou jeho sny stávat skutečností. Opravdovou skutečností.

Po dlouhých 66 letech se kdosi odhodlal natočit moderní verzi příběhu Waltera Mittyho. Uvažoval o tom Steven Spielberg, Ron Howard i Mark Waters, ale nakonec se tohoto projektu ujal někdo těžko očekávatelný – herec Ben Stiller, jenž si zároveň zahrál i ústřední postavu filmu.

Walter Mitty je obyčejným mužem a fotoeditorem v časopisu Life. Rád uniká do světa fantazie, kde je vše barevnější a zajímavější než realita. Ve svých snech se stává superhrdinou. Všední svět ho však donutí vystoupit z klidné ulity a pustit se do dobrodružství. Aby neztratil práci, musí najít negativ fotografie, která má být na titulní straně dalšího čísla. Vydává se tedy na cestu kolem světa za nepolapitelným dobrodruhem a fotožurnalistou Seanem O’Connellem. Jeho dosavadní život okamžitě nabírá na snových a přímo superhrdinských obrátkách.

video
play-sharp-fill

Ben Stiller není v profesi režiséra žádným nováčkem. Tento převážně komediální herec natočil několik televizních počinů a v roce 2001 film Zoolander, kde se také ujal i hlavní role. Co se týče jeho hereckých zkušeností, český divák si ho může pamatovat hlavně ze snímků jako Fotr je lotr, Noc v muzeu či Vybíjená.

Walterovu kolegyni a ženu z jeho snů si zahrála Kristen Wiig. Ta je známá především díky roli unesené dcery ve snímku Paul a dabingu – Já, padouch 2 nebo Jak vycvičit draka. Ve filmu se objeví Oscarem dvakrát oceněný Sean Penn (Milk, Tajemná řeka), který zde ztvárnil onoho hledaného fotografa. Za zmínku stojí i Adam Scott (Piraňa 3D, Letec) alias Walterův neoblíbený šéf.

Pokud rádi sníte, ale nějak se nemáte k tomu, abyste se do svých snů pustili po hlavě, třeba vás Walter Mitty a jeho tajný život přesvědčí o tom, že život se nemá jen prosnít, ale hlavně prožít. Od 26. prosince můžete v kinech najít impulz ke změně, nebo se třeba jen příjemně pobavit. To je pouze na vás.

Hodnocení snímku:

The Guardian: „Tento herecký a režisérský čin Bena Stillera je krásný na pohled, někdy humorný, a jen občas trošku zvláštní. Předělávka původní povídky od Jamese Thurbera mísí realitu s fantazií v trochu chladné a nevětrané verzi.“

Examiner.com: „Má to daleko k dokonalému filmu, ale úspěšně a stylově dosahuje toho, co si vytyčil za cíl. S poklonou je potřeba ocenit, že tento film je přístupný všem, nesnižuje se k vulgaritě a podřadnému humoru.“

Variety: „Myšlenka všedního muže, který trpí deziluzemi hrdinství, je prakticky jedinou věcí, kterou si tato líbivá adaptace vzala z původní povídky.“

Topzine: „Novinka Walter Mitty a jeho tajný život je trochu jiná liga, řezat smíchy se moc nebudete. Tenhle snímek je mnohem uvážlivější a postava Waltera Mittyho civilnější než role, na které jsme u Stillera zvyklí.“

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

PREVIEW: Walter Mitty a jeho tajný život. Naučíte se prožívat sny