Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Zelený sršeň, Puškvorec, Další rok

Eliška Nová

Eliška Nová

14. 1. 2011

Po několika slabších týdnech, kdy premiér nebylo mnoho, přichází do kin šest nových filmů. Minimálně na dva z nich fanoušci už nedočkavě čekají. Za vidění jich bude stát pravděpodobně víc.

Zelený sršeň (USA, 2011)

Britt Reid si užívá. Jeho otec je uznávaným mediálním magnátem v LA. Potom, co záhadně zemře, zanechá Brittovi své impérium a mimo jiné také jednoho ze svých nejvynalézavějších zaměstnanců Kata. A jak už to tak bývá, otcova smrt s Brittem pohne a on má dojem, že v životě neudělal nic pořádného. Na paškál si tedy vezme kriminálníky a jako The Green Hornet – Zelený sršeň se s Katem vydá do ulic.

Žánr: Akční/Krimi

Režie: Michel Gondry

Scénář: Seth Rogen, Evan Goldberg

Hudba: Danny Elfman

Hrají: Seth Rogen, Jay Chou, Cameron Diaz, Christoph Waltz, Edward James Olmos, David Harbour, Tom Wilkinson

Délka filmu: 119 min

Puškvorec (Polsko, 2009)

Puškvorec. Zdroj: AČFK

Snímek Puškvorec se odehrává v poválečné době v Polsku. Hlavní postavou je Marta, manželka maloměstského lékaře. Vyrovnává se se ztrátou obou svých synů a postupně se začíná sbližovat s mladým Bogúsem. Polský režisér Andrzej Wajda se už po čtvrté inspiroval knižní předlohou.

Žánr: Drama

Režie: Andrzej Wajda

Hudba: Pawel Mykietyn

Hrají: Krystyna Janda, Jan Englert, Roma Gasiorowska, Jadwiga Jankowska – Cieslak, Mateusz Kosciukiewicz

Délka filmu: 85 min

Další rok (Velká Británie, 2010)

Další rok. Zdroj: Aerofilms

Režisér Mike Leigh není žádným nováčkem, co se filmu týče. Ostatně byl šestkrát nominován na Oscara. Jeho nový snímek Další rok byl uveden na festivalu v Cannes. Pojednává o jednom šťastném manželském páru, který je obklopený nešťastnými osudy jejich přátel a příbuzných. Studie lidských osudů, jak se o Leighových filmech často mluví, bude určitě sázkou na jistotu.

Žánr: Drama

Režie: Mike Leigh

Scénář: Mike Leigh

Hudba: Gary Jershon

Hrají: Jim Broadbent, Lesley Manville, Ruth Sheen, Oliver Maltman, Peter Wight, David Bradley, Philip Davis, Imelda Staunton

Délka filmu: 129 min

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Zelený sršeň, Puškvorec, Další rok