Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Robin Hood, Užívej si, co to jde, 25 ze šedesátých aneb Československá nová vlna a další

Iva Ondrůšová

Iva Ondrůšová

12. 5. 2010

Kdo by neznal příběh zbojníka Robina Hooda, který bohatým bral a chudým dával. Přesto však režisér Ridley Scott s hercem Russellem Crowem slibují podívanou, která bude temnější, opravdovější a zcela jiná než všechny předchozí verze. Na plátnech kin se objeví i nový počin Woody Allena s radou k nezaplacení Užívej si, co to jde. A do minulosti se ohlédneme se snímky 25 ze šedesátých aneb Československá nová vlna a Zítra se bude…

Robin Hood (Robin Hood, USA / Velká Británie, 2010) > recenze <

Russell Crowe jako Robin Hood Zdroj: bontonfilm.cz

Lučištník Robin, který stojí po boku svého krále Richarda v ambiciózních křížových výpravách, které už tak ožebračují chudé obyvatelstvo jeho země, se stane svědkem smrti svého krále při obléhání francouzského hradu. S několika dalšími se  proto rozhodne vrátit se zpět do Anglie. Na trůn je mezitím dosazen slabý král Jan s dvorním našeptávačem Gisbornem, který tajně inscenuje plány proti králi. Země se ocitá v chaosu a to je ta správná chvíle pro opravdové hrdiny, kteří dokáží naplnit prázdné pojmy jako právo, spravedlnost a národní hrdost.

Žánr: Akční / Drama

Režie: Ridley Scott

Scénář: Brian Helgeland

Kamera: John Mathieson

Hudba: Marc Streitenfeld

Hrají: Russell Crowe, Mark Strong, Cate Blanchett, Scott Grimes, Kevin Durand, Bronson Webb, Vanessa Redgrave, Oscar Isaac, Léa Seydoux, William Hurt ad.

Délka filmu: 140 min.

Užívej si, co to jde (Whatever Works, USA / Francie, 2009) > recenze <

Užívej si, co to jde Zdroj: artcam.cz

Jednoho dne se Boris Yellnikoff rozhodne, že začne žít jinak, přesněji oddávat se svobodnějšímu stylu života. Odmítá se řídit jakýmikoli konvencemi a jeho životním krédem je: Užívej si, co to jde. A to do té doby, než potká mladou dívku Melody, kvůli které obrátí znovu celý svůj život naruby. A nejen sobě.

Žánr: Komedie / Romantický

Režie: Woody Allen

Scénář: Woody Allen

Kamera: Harris Savides

Hudba: Roy B. Yokelson

Hrají: Larry David, Evan Rachel Wood, Patricia Clarkson, Ed Begley Jr., Henry Cavill, Olek Krupa, Jessica Hecht, Michael McKean, Yolonda Ross

Délka filmu: 92 min.

Garfield 3D: Zvířecí jednotka zasahuje (Garfield’s Pet Force, Jižní Korea / USA, 2009)

Zdroj: palacepictures.net

Garfield 3D: Zvířecí jednotka zasahuje

V novém dobrodružství líného kocoura Garfielda se potkává svět komiksů se světem kreslených postaviček, ve kterém se najednou objevuje hrůzostrašná zpráva o tom, že se superpadouška Vetvix zmocnila vynálezu, který ji může dopomoci k tomu, aby se zmocnila obyvatel obou zemí a získala nad nimi neomezenou moc. Aby však mohla zbraň uvést do provozu, potřebuje k tomu krystal, který vlastní svalnatý superkocour Garzooka. A k záchraně obou světů bude potřeba i aktivity kocoura Garfielda.

Žánr: Animovaný / Komedie / Rodinný

Režie: Mark A.Z. Dippé

Scénář: Jim Davis

Kamera: Kenneth Burgomaster

Hudba: Kenneth Burgomaster

Hrají: George W. Bush, Barack Obama, Slavoj Žižek, Ivan Martin Jirous, Václav Moravec, Jan Vyčítal, Miloš Zeman, Ladislav Smoljak, Jiří Lábus, Tomáš Töpfer.

Délka filmu: 108 min.

25 ze šedesátých aneb Československá nová vlna – 1. díl (Česko / Slovensko, 2010)

25 ze šedesátých aneb Československá nová vlna – 1. díl Zdroj: cinemart.cz

Dvoudílný celovečerní dokument 25 ze šedesátých aneb Československá nová vlna představuje komplexní pohled na fenomén české a slovenské nové vlny v kulturních a společenských souvislostech epochy šedesátých let. Dvacet pět stěžejních snímků komentovaných jejich tvůrci a filmovými historiky nabízí divákovi dramatický vhled do období zlaté éry společné kinematografie.

Žánr: Dokumentární

Režie: Martin Šulík

Scénář: Jan Lukeš

Kamera: Martin Štrba , Martin Šec , Ramúnas Greičius

Hrají: Miloš Forman, Jan Němec, Ivan Passer, Věra Chytilová, Otakar Vávra, Jiří Menzel, Vojtěch Jasný, Karel Vachek, Dušan Hanák, Štefan Uher, Jaromil Jireš, Pavel Juráček ad.

Délka filmu: 100 min.

Zítra se bude.. – divadlo (Česko, 2010)

Zítra se bude.. - divadlo Zdroj: aerofilms.cz

Jedna z nejúspěšnějších inscenací roku, která slaví úspěchy nejen u kritiky, ale především i u diváků, se dostává na filmová plátna. Hudební příběh, který převypravuje soudní přelíčení s Miladou Horákovou, je sestaven z dobových dokumentů a citací ze soudních spisů.

Žánr: Hudební

Režie záznamu: Jan Hřebejk

Scénář: Jan Lukeš

Kamera: Jan Malíř, Martin Šácha

Hudba: Aleš Březina

Hrají: Soňa Červená, Jan Mikuška ad.

Délka filmu: 62 min.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Robin Hood, Užívej si, co to jde, 25 ze šedesátých aneb Československá nová vlna a další