Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Protektor, Auto*Mat, Bejvalek se nezbavíš, V hlavní roli já a další

Iva Ondrůšová

Iva Ondrůšová

21. 9. 2009

ProtektorPříběh o nelehkém osudu dvou lidí odehrávající se na pozadí válečného dramatu nabídne nový film režiséra Marka Najbrta Protektor. Černý humor nabídne irský film V hlavní roli já a do svého svědomí se podívá hlavní hrdina ve snímku Bejvalek se nezbavíš v podání Matthewa McConaugheye. Dále se v kinech objeví experimentální snímek Auto*Mat, 3D Noc oživlých mrtvol a Gamer.

Protektor (Česká republika / Německo, 2009)

Zdroj: falcon.cz

Zdroj: falcon.cz

Píše se rok 1938. Německá okupace zcela obrací dosavadní život manželům Emilovi a Haně Vrbatovým. Hana, která slaví své první velké úspěchy v herectví, se díky svému židovskému původu rychle propadá na dno společenského žebříčku. Emilovi se tak naskytne příležitost, jak si Hanu ještě víc upoutat k sobě. Odmítne rozvod, v zájmu Haniny ochrany setrvá v „rasově smíšeném manželství“ a stane se hlasem německé propagandy. Jenže i smlouva s ďáblem si vybírá daň.

Žánr: Drama / Romantický

Režie: Marek Najbrt
Scénář:
Robert Geisler, Benjamin Tuček, Marek Najbrt

Kamera: Miloslav Holman

Hudba: Petr Marek

Hrají: Jana Plodková, Marek Daniel, Klára Melíšková, Sandra Nováková, Jan Budař, Martin Myšička, Josef Polášek, Jiří Ornest, Matthias Brandt, Simon Schwarz ad.

Délka filmu: 100 min.

Auto*Mat (Česká republika, 2009)

Zdroj: aerofilms.cz

Zdroj: aerofilms.cz

Ovládáme město nebo město ovládá nás? Stáváme se automaty? Je pražský primátor spíše cyklista nebo populista? Jedeme v tom všichni? Inspirující, emotivní a vtipný dokumentární příběh režiséra Martina Marečka hledá hravým způsobem odpovědi na otázky související s životem ve městě, civilizací v pohybu a dobrodružnou cestou ke změně. Osobní příběh režiséra a jeho pokusu proměnit město kolem sebe.

Žánr: Dokumentární / Experimentální

Režie: Martin Mareček
Scénář:
Martin Mareček

Kamera: Vít Klusák, Jiří Málek, Martin Mareček

Hudba: Martin Mareček, Tereza Marečková, Ondřej Anděra

Délka filmu: 90 min.

Bejvalek se nezbavíš (Ghosts of Girlfriends Past, USA, 2009)

Zdroj: warnerbros.cz

Zdroj: warnerbros.cz

Fotograf celebrit Connor Mead je znám jako lamač dívčích srdcí preferující svobodu před závazkem. Naopak jeho bratr Paul je jiného mínění a chystá se oženit. To však Connor shledává jako obrovskou chybu, a proto se snaží svatbu jakkoliv překazit. Naštěstí mu v tom zabrání duch jeho zemřelého strýčka Wayna, chronického pařiče a sukničkáře, který má pro svého následovníka důležitou zprávu, díky které si má Conner uvědomit své nezodpovědné chování. Dostává tak druhou šanci, jak ji však využije závisí na něm.

Žánr: Komedie / Romantický

Režie: : Mark Waters
Scénář:
Jon Shestack , Brad Epstein

Kamera: Daryn Okada

Hudba: Rolfe Kent

Hrají: Matthew McConaughey, Jennifer Garner, Lacey Chabert, Emma Stone, Christina Milian, Noureen DeWulf, Amanda Walsh, Michael Souhlas Michael Douglas ad.

Délka filmu: 100 min.

V hlavní roli já (A Film with Me in It, Irsko, 2008)

Zdroj: bontonfilm.cz

Zdroj: bontonfilm.cz

Markovi se v životě skutečně nic nedaří. Je neúspěšným hercem, jeho přítelkyně se ho hodlá co nejdřív zbavit, bratr, paraplegik, je  upoutaný na vozík, a ani jeho nejlepší přítel mu nedokáže být oporou, neboť svůj život utápí v alkoholu a hazardních hrách. Navíc mu hrozí vystěhování z bytu za neplacení nájmu. A i když se zdá, že to horší být nemůže, tak může. To nejhorší má teprve přijít.

Žánr: Komedie / Thriller

Režie: : Ian Fitzgibbon
Scénář:
Mark Doherty

Kamera: Seamus Deasy

Hudba: Denis Woods

Hrají: Dylan Moran, Mark Doherty, Keith Allen, Neil Jordan, Hugh O’Conor, Jonathan Rhys Meyers

Délka filmu: 89 min.

Noc oživlých mrtvol 3D (Night of the Living Dead 3D, USA, 2006)

Zdroj: atypfilm.cz

Zdroj: atypfilm.cz

Barbara se svým bratrem přijíždí na pohřeb své tety. Jenže to ještě netuší, že se tak dostávají do velkého nebezpečí, neboť z několika okolních hrobů začnou vylézat oživlé masožravé mrtvoly. Barbaře se podaří uniknout hlavně díky Benovi, což je místní vysokoškolák. Ten ji odveze na farmu, ale ani tady nejsou v bezpečí.

Žánr: Horor / Komedie / IMAX

Režie: : Jeff Broadstreet
Scénář:
Georgie A. Romero, John A. Russo, Robert Valding

Kamera: Andrew Parke

Hudba: Jason Brandt

Hrají: Brianna Brown, Sid Haig, Joshua Des Roches, Greg Travis ad.

Délka filmu: 80 min.

Gamer (Gamer, USA, 2009)

Zdroj: hce.cz

Zdroj: hce.cz

Blízká budoucnost přináší nové zdroje zábavy. Lidé z celé zeměkoule se na síti věnují simulačním hrám, v nichž se v naprosté anonymitě projevují jejich nejskrytější touhy a fantazie. Revoluční hra SPOLEČNOST účastníkům dovoluje kontrolovat a manipulovat se skutečnými lidskými tvory skrz nanobuněčnou technologii. Oslnivá, pulzující a návyková hra se světem šíří jako epidemie a stává se drogou číslo jedna pro milióny lidí. Kable, hráč číslo jedna, má před sebou poslední zápas, který rozhodne o jeho svobodě, rodině a budoucnosti.

Žánr: Akční / Sci-Fi / Thriller

Režie: : Mark Neveldine, Brian Taylor
Scénář:
Mark Neveldine a Brian Taylor

Kamera: Ekkehart Pollack

Hudba: Robb Williamson a Geoff Zanelli

Hrají: Gerard Butler, Michael C. Hall, Alison Lohman, Kyra Sedgwick, John Leguizamo, Logan Lerman, Terry Crews, Amber Valletta, Aaron Yoo,  Ludacris, Johnny Whitworth ad.

Délka filmu: 95 min.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Protektor, Auto*Mat, Bejvalek se nezbavíš, V hlavní roli já a další