Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Proměny, X-meni, Krvavý Valentýn a další

Iva Ondrůšová

Iva Ondrůšová

27. 4. 2009

Vizuálně podmanivý film Proměny, které natočil nejmladší režisér naší filmové historie, bude mít tento týden oficiální českou premiéru. Do kin přichází i pokračování ságy o    X-menech a hororový snímek Krvavý Valentýn, který je volným pokračováním hororu z roku 1981.

Proměny (Česká republika, 2009)

Čtyři lidé, jejichž osud si s nimi nepříjemně zahrává a kteří spolu z počátku nemají nic společného. Žena úspěšného muže, které chybí ke štěstí jediné – dítě. Pro jeho získání je schopna udělat téměř cokoliv. Sportovní trenér, který zasvětil svůj život atletice, zjišťuje, co všechno kvůli ní promeškal. Stará žena, žije sama ve velkém prázdném domě, bez lidského kontaktu, který hledá ve vyšších sférách. A konečně mladá matka se dvěma dětmi, která má problém vyjít s penězi.

Žánr: Drama
Režie: Tomáš Řehořek
Scénář: Tomáš Řehořek

Kamera: Tomáš Řehořek
Hudba: Dejan Pejovic

Hrají: Jan Zadražil, Dita Zábranská, Petr Jeništa

Délka filmu: 79 min.

X-Men Origins: Wolverine (X-Men Origins: Wolverine, USA, 2009)

Film je dějově zasazen na samý počátek ságy o známých mutantech X-Menech. Vrací se totiž k počátkům Wolverinovy hrdinské kariéry i tragickým událostem jeho života, z nichž jej nejvíce poznamená smrt osudové lásky Kayle. Její smrt je způsobena Wolverinovým zapletením s tajným vládním vojenským programem. Pod velením Williama Strykera vzniká tajná vojenská jednotka Team X složená výhradně z mutantů. Jedním z nich je také nezkrotná bytost s neuvěřitelnou sílou, s nímž musí Wolverine svést svůj nejtěžší souboj.

Žánr: Akční / Fantasy / Sci-Fi / Thriller
Režie: Gavin Hood
Scénář: David Benioff, Len Wein
Kamera:
Donald McAlpine
Hudba:
Harry Gregson-Williams

Hrají: Hugh Jackman, Ryan Reynolds, Liev Schreiber, Dominic Monaghan, Lynn Collins, Danny Huston, Daniel Henney, Taylor Kitsch, Kevin Durand, Scott Adkins ad.

Délka filmu: 107 min.

Herečky (Actrices, Francie, 2007)

Čtyřicetiletá herečka Marcelline je už unavená hereckými a milostnými nabídkami. Díky jedné

divadelní hře se však potkává se svou dávnou přítelkyní z herecké akademie, která na rozdíl od ní stihla založit rodinu. Marcelline propadne úzkosti a neví jak dál naložit se svým prázdným osobním životem. Proto se snaží hledat útěchu a únik ze svého packaného života.

Žánr: Komedie / Drama

Režie: Valeria Bruni Tedeschi
Scénář: Valeria Bruni-Tedeschi, Noémie Lvovsky, Agnès de Sacy
Kamera: Jeanne Lapoirie
Hrají:
Valeria Bruni Tedeschi, Noémie Lvovsky, Louis Garrel, Mathieu Amalric, Valeria Golino, Maurice Garrel, Pascal Bongard

Délka filmu: 107 min.

Paříž 36 (Faubourg 36, Francie / Německo / Česko, 2008)

Příměstská část severu Paříže oslavuje triumfální vítězství Lidové fronty, která slibuje lepší budoucnost. Tři blízcí přátelé, zaměstnanci kabaretu, však nemají chuť se s ostatními radovat. Přišli totiž zrovna o práci, která pro ně hodně znamenala. Proto se rozhodnou kabaretu zmocnit a zprodukovat hitový muzikál, který jim umožní ono místo koupit. Každý z nich má odlišný motiv, ale všichni sdílí stejný cíl: najít novou rovnováhu ve svém životě.

Žánr: Drama

Režie: Christophe Barratier
Scénář:
Christophe Barratier, Julien Rappeneau
Kamera:
Tom Stern
Hudba:
Reinhardt Wagner

Hrají: Gérard Jugnot, Clovis Cornillac, Kad Merad, Nora Arnezeder, François Morel, Pierre Richard, Bernard-Pierre Donnadieu, Maxence Perrin

Délka filmu: 120 min.

Krvavý Valentýn (My Bloody Valentine, USA, 2009)

Po deseti letech se vrací Tom zpět do rodného města, aby se vyrovnal se svým svědomím, které ho pronásleduje kvůli nehodě v šachtě, která byla způsobena jeho vinou. Díky ní přišlo o život pět lidí a jediný, kdo vyvázl živý je Harry. Ten však požaduje odplatu a rok po této události zavraždí krumpáčem dvacet dva lidí. A právě příjezd Toma začne vynořovat cosi z temné minulosti.

Žánr: Horor / Thriller
Režie:
Patrick Lussier
Scénář:
Todd Farmer , Zane Smith
Kamera:
Brian Pearson
Hudba:
Michael Wandmacher

Hrají: Jensen Ackles, Jaime King, Kerr Smith, Edi Gathegi, Kevin Tighe, Tom Atkins, Betsy Rue

Délka filmu: 101 min.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Proměny, X-meni, Krvavý Valentýn a další