Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Muži v naději a Kovbojové a vetřelci

Eliška Nová

Eliška Nová

25. 8. 2011

Premiérový čtvrtek odstartuje dva nové filmy. Jeden z Divokého západu, kam kromě jiného zamířili mimozemšťané, a druhý o dvou českých manželstvích a nevěrách.

Kovbojové a vetřelci (USA, 2011)

Kovbojové a vetřelci, Zdroj: Bontonfilm

Další snímek, který vychází z komiksu, nese neobvyklé rysy spojení westernu a sci-fi. Půjde totiž o mimozemšťany, kteří zaútočí na Divoký západ. Naděje na záchranu města Absolution stojí na cizinci, který trpí ztrátou paměti a kterého místní pronásledují od první chvíle. Za snímkem stojí několik známých jmen. Producenti jsou Steven Spielberg a Ron Howard, scenáristé Roberto Orci a Alex Kurtzman, kteří napsali Star Trek, a film režíroval Jon Favreau, který natočil oba díly Iron Mana. Uvidíme, co tahle kombinace dokáže ve snímku Kovbojové a vetřelci.

Žánr: Akční/Thriller/Western/Sci-Fi
Režie: Jon Favreau
Scénář: Roberto Orci, Alex Kurtzman
Hudba: Harry Gregson-Williams
Hrají: Daniel Craig, Harrison Ford, Olivia Wilde, Sam Rockwell
Délka filmu: 118 min

Muži v naději (Česká republika, 2011)

Muži v naději, Zdroj: Falcon

Po úspěšné romantické komedii Ženy v pokušení se Jiří Vejdělek zaměřil tentokrát na mužskou část a přichází s komedií Muži v naději. V jejím středu stojí dva odlišní muži. Postarší Rudolf, jehož teorií je, že nevěra drží manželství naživu, a jeho zeť Ondřej, který kolem své manželky neustále poletuje, až se ona začíná nudit. Rudolf si proto Ondřeje vezme do své péče a z naivky udělá díky milence sebevědomého muže.

Žánr: Komedie
Režie: Jiří Vejdělek
Scénář: Jiří Vejdělek
Hudba: Jan P. Muchow
Hrají: Jiří Macháček, Boleslav Polívka, Simona Stašová, Petra Hřebíčková, Vica Kerekés
Délka filmu: 115 min

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Muži v naději a Kovbojové a vetřelci