Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Já, padouch, Goemon a Mimina

Eliška Nová

Eliška Nová

19. 10. 2010

Další čtyři premiéry pro tento týden nabízejí pestrost minimálně co se země původu týče. A nejen to, do kin míří animovaný Já, Padouch, který slibuje podívanou ve stylu Doby ledové, slovenský historický film inspirovaný legendou, japonský ninja z 16. století a dokument o miminech.

Já, padouch (USA, 2010)

Já, padouch. Zdroj: Falcon

Jak to vypadá, když chce největšímu padouchovi v zemi někdo zabrat jeho pozici toho nej nejzlejšího? Vymyslí se plán na největší zločin planety. Padouch Gru chce ukrást rovnou Měsíc a s tím mu má pomoci armáda malých žlutých Mimoňů. Jenže vše se změní v okamžiku, kdy mu do života vstoupí tři malé holčičky a z Grua se stane potenciální táta. Animovanou rodinnou podívanou, kde je hlavním hrdinou záporák, má na svědomí producent Doby ledové a v českém znění  mu propůjčil hlas Jiří Lábus.

Žánr: Animovaný/Komedie

Režie: Pierre Coffin, Chris Renaud

Scénář: Ken Daurio, Cinco Paul

Hudba: Heitor Pereira

Hrají: V původním znění: Danny R. McBride, Ken Jeong, Jason Segel, Steve Carell, Miranda Cosgrove, Kristen Wiig, Russell Brand, Will Arnett, Julie Andrews, Jack McBrayer, Jemaine Clement

Délka filmu: 95 min.

Legenda o Létajícím Cypriánovi (Slovensko, 2010)

Legenda o Létajícím Cypriánovi. Zdroj: SPI

Film našich nejbližších sousedů se inspiroval, jak je z názvu patrné, legendou o muži, který koncem 18. století sestrojil stroj podle ztracených nákresů Leonarda da Vinciho. Příběh Cypriána začíná v okamžiku, kdy ho najdou mniši před branou Červeného kláštera polomrtvého. Cyprián v klášteře už zůstane, aniž by kterýkoli z mnichů tušil, jaká je jeho minulost. Ve slovenském historickém snímku si mimo jiné zahrál Radek Brzobohatý.

Žánr: Historický

Režie: Mariana Čengelová – Solčanská

Scénář: Mariana Čengelová – Solčanská

Hudba: Vladimír Godár

Hrají: Marko Igonda, Radoslav Brzobohatý, Kryštof Hádek, Lukáš Latinák, Vladimír Javorský, Pawel Malaszynski, Aleksandr Domogarov, Daniel Olbrychski, Lubomír Paulovič, Ivan Romančík st., Kamil Mikulčík, Ivan Palúch, Kristina Koprdová, Lukács Bicskey, Bartlomiej Firlet, Rafal Fudalej, Karolina Kominek – Skuratowicz, Jerzy Nowak

Délka filmu: 108 min.

Goemon (Japonsko, 2009)

Goemon. Zdroj: HCE

Tento týden se s filmem podíváme i do Japonska. A to dokonce až daleko do 16. století, kdy jsou lidé uchváceni ninjou Goemonem. Ten je japonskou obdobou slovenského Jánošíka – bohatým bere a chudým dává. A tenhle ninja se v nepokojem zmítaném Japonsku zaplete do boje o moc mezi šlechtici. Japonský snímek o hrdinovi, kterého stíhá jeho minulost, se objeví take v rámci projektu Manifesto.

Žánr: Akční/Drama

Režie: Kazuaki Kiriya

Scénář: Kazuaki Kiriya, Tetsuro Takita

Hudba: Akihiko Matsumoto

Hrají: Yosuke Eguchi, Takao Osawa, Royko Hirosue, Susumu Terajima, Eiji Okuda, Masatõ Ibu, Ryô, Erika Toda, Tetsuji Tamayama

Délka filmu: 128 min.

Mimina (Francie, 2010)

Mimina. Zdroj:HCE

Tentokrát z jiného soudku. Do kin zamíří i dokument. Jak vypadá jeden rok čtyř malých dětí, každého z jiného kouta zeměkoule – Namibie, Japonska, Mongolska a USA? To se dozvíte z příběhu Ponijao, Bayar, Mari a Hattie.

Žánr: Dokumentární

Režie: Thomas Balmes

Střih: Reynald Bertrand, Craig McKay

Kamera: Frazer Bradshaw, Jérôme Alméras, Steeven Petitteville

Délka filmu: 79 min.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Já, padouch, Goemon a Mimina