Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Cesta, Iron Man 2, Špatnej polda, Toy Story: Příběh hraček 3D

Iva Ondrůšová

Iva Ondrůšová

28. 4. 2010

cesta S původním obsahem, ale ve zbrusu novém kabátě se valí do kin úspěšný snímek Toy Story: Příběh hraček 3D. Napínavé vyprávění o největších lidských ctnostech i hříších slibuje film Cesta a na akční dobrodružství láká komiksový superhrdina Iron Man, který se dočkal druhého dílu. A jak vypadá špatný polda, tak na to odpoví režisér Werner Herzog ve svém novém filmu.

Cesta (The Road, USA, 2009)

Zdroj: palacepictures.net

Cesta Zdroj: palacepictures.net

Přibližně před deseti lety byl svět zničen, aniž by vůbec někdo tušil, co se vlastně stalo. Jedni z mála, kdo tuto katastrofu přežili jsou muž a jeho syn, kteří jsou rozhodnuti zkusit štěstí na jihu, na pobřeží. Plni očekávání se vydávají na pouť, při které potkávají další lidi, kteří se snaží přežít v nelidských podmínkách.

Žánr: Drama / Dobrodružný / Thriller

Režie: John Hillcoat

Scénář: Joe Penhall

Kamera: Javier Aguirresarobe

Hudba: Nick Cave, Warren Ellis

Hrají: Charlize Theron, Viggo Mortensen, Guy Pearce, Robert Duvall, Kodi Smit-McPhee, Garret Dillahunt, Michael K. Williams, Molly Parker

Délka filmu: 113 min.

Iron Man 2 (Iron Man 2, USA, 2010)

Zdroj: bontonfilm.cz

Iron Man 2 Zdroj: bontonfilm.cz

Superhrdina Tony Stark se ve druhém díle bude muset poprat nejen s tím, že médiím poodhalí pravdu o své skutečné identitě, ale i s konkurencí v podobě Justina Hammera, který mu šlape na paty. A aby těch starostí neměl málo, objeví se i nebezpečný nepřítel ruského původu přezdívaný jako Whiplash, který má se Starkovou rodinou nevyřízené účty.

Žánr: Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

Režie: Jon Favreau

Scénář: Justin Theroux

Kamera: Matthew Libatique

Hudba: John Debney

Hrají: Robert Downey Jr., Mickey Rourke, Samuel L. Jackson, Scarlett Johansson, Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Sam Rockwell, Kate Mara, Olivia Munn, Stan Lee ad.

Délka filmu: 124 min.

Špatnej polda (The Bad Lieutenant: Port of Call New Orleans, USA, 2009)

Zdroj: hce.cz

Špatnej polda Zdroj: hce.cz

Detektiv z oddělení vražd Terence McDonagh, sužovaný permanentními bolestmi zad, které přebijí nejrůznějšími prášky, na kterých se ale stal závislým, je povolán k vyšetřování brutálního masakru rodiny afrických přistěhovalců, které otřáslo i jinak netečným okolím. Stopy vedou k místnímu drogovému dealerovi, přezdívanému Big Fate, a jediným korunním svědkem se stává Daryl, kterého má pod ohranou právě Terence. Daryl však záhy zjišťuje, že pod Terencovou ochranou není zcela v bezpečí. Navíc se na Terence přilepují další problémy, které se pro něj mohou stát osudnými.

Žánr: Krimi / Drama

Režie: Werner Herzog

Scénář: William M. Finkelsstein

Kamera: Peter Zeitlinger

Hudba: Mark Isham

Hrají: Nicolas Cage, Eva Mendes, Val Kilmer,  Xzibit, Fairuza Balk, Shawn Hatosy, Jennifer Coolidge, Vondie Curtis – Hall, Brad Dourif, Denzel Whitaker, Irma P. Hall ad.

Délka filmu: 122 min.

Toy Story: Příběh hraček 3D (Toy Story, USA, 1995)

Zdroj: falcon.cz

Toy Story: Příběh hraček 3D Zdroj: falcon.cz

I hračky mají svůj život, o kterém však nikdo z lidí nemá ponětí. Jakmile totiž hračky zůstanou osamotě, začínají žít svoje vlastní dobrodružství. To začíná v okamžiku, kdy mají mezi sebou přivítat novou hračku v podobě mluvícího superkosmonauta Buzze Rakeťáka, který ihned přebírá místo nejoblíbenější hračky, které doposud patřilo kovbojovi Woodymu. Jejich nevraživost však musí jít stranou v okamžiku, kdy se Buzz dostává do rukou chlapce, jehož zábavou je mučení hraček.

Žánr: Animovaný / Rodinný / Komedie / Fantasy

Režie: John Lasseter

Scénář: John Lasseter, Pete Docter, Andrew Stanton

Hudba: Randy Newman

Hrají: Tom Hanks, Tim Allen, Don Rickles, Jim Varney, Wallace Shawn, Annie Potts, Erik von Detten, Laurie Metcalf, R. Lee Ermey, Penn Jillette, Greg Berg, Bill Farmer ad.

Délka filmu: 78 min.

Toy Story 2: Příběh hraček 3D (Toy Story 2, USA, 1999)

Zdroj: falcon.cz

Toy Story 2: Příběh hraček 3D Zdroj: falcon.cz

Andy odjíždí na kovbojský camp a své hračky zanechává jejich osudu. Nuda je však určitě nečeká, neboť kovboj Woody je unesen posedlým sběratelem hraček Alem McWhigginem, vlastníkem Alovy továrny na hračky. Woody se v domě svého únosce seznamuje se ostatními hračky, které potkal stejný osud. Mezitím se Woodyho kamarádi, kteří se odmítají smířit s jeho ztrátou, připravují na záchranou akci. Jenže to  musí stihnout dřív, než se Andy vrátí domů z campu.

Žánr: Animovaný / Rodinný / Komedie / Fantasy

Režie: Ash Brannon, John Lasseter, Lee Unkrich

Scénář: John Lasseter, Pete Docter, Ash Brannon ad.

Kamera: Sharon Calahan

Hudba: Randy Newman

Hrají: Tom Hanks, Tim Allen, Joan Cusack, Kelsey Grammer, Don Rickles, Jim Varney, Wallace Shawn, Carly Schroeder, Annie Potts, Wayne Knight, Laurie Metcalf ad.

Délka filmu: 92 min.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Cesta, Iron Man 2, Špatnej polda, Toy Story: Příběh hraček 3D