Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Překročte hranice mezi Západem a Východem s triem Kihnoua

Hana Dittrichová

Hana Dittrichová

14. 4. 2010

kihnoua!Vstupenky!Korejská zpěvačka, tanečnice a perkusionistka Dohee Lee, Larry Ochs, přední osobnost americké avantgardní hudby, a skvělý bubeník Scott Amendola spojili dohromady aspekty svých domácích kultur a vznikla skupina Kihnoua. Skupina, která popírá jakékoliv rozdíly mezi východním a západním světem. Dne 29. dubna svůj postoj obhájí v pražském Paláci Akropolis.

Originální projekt Kihnoua se představí v Paláci Akropolis, Autor: Georg Pillwein

Originální projekt Kihnoua se představí v Paláci Akropolis, Autor: Georg Pillwein

První myšlenka na založení tak převratného hudebního tria patřila právě Larrymu, avantgardnímu hudebníkovi a mimochodem i skvělému saxofonistovi. Když o spolupráci požádal Dohee Lee, nejspíš ani netušil, jak výbornou kolegyni si pro svou novinku vybral. A bubeník Scott Amendola, jenž spolupracoval s takovými interprety jako je třeba Bill Frisell, John Zorn, Paul McCandless či Phil Lesh, jejich trojku doplňuje na čistou jedničku.

>>> Koupit vstupenky za 250 korun zde <<<

Kihnoua, neboli v překladu ze staré řečtiny změna, naprosto přesně vystihuje záměr i výsledek celého projektu. Larry, Dohee a Scott působí jako silná trojice, která společným úsilím boří jakékoliv hranice nejen mezi odlišnými zeměmi původu, ale současně se jim daří sjednotit hudbu s tancem v jeden celek a zároveň smazat veškeré rozdíly mezi elektronickým a akustickým zvukem.

Kihnoua je hlavně o zvuku. Neobvyklé prvky nejsou výjimkou

Jedním z převratných postupů, které toto trio použilo, je právě kombinování typicky západní hudby s korejskou klasikou. Dohee ve skladbách stoprocentně využívá svůj přirozený cit a talent pro dokonalou improvizaci, zatímco Larry se Scottem její sóla krásně doplňují. Jejich hudba je podivná, založená hlavně na širokém rozptylu nejrůznějších zvuků. Melodii si pamatovat rozhodně nebudete, ale zato vám v paměti utkví originální způsoby hudebního vyjádření.

O tom, jak se projektu Kihnoua podařilo splnit své předsevzetí, jestli skutečně trio dokázalo spojit dva odlišné světy v jeden hudební celek, se můžete přesvědčit i u nás. 29. dubna svůj jedinečný koncert odehrají v Paláci Akropolis. Vstupenky seženete už nyní v předprodeji sítě Ticketpro zde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Překročte hranice mezi Západem a Východem s triem Kihnoua