Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Přečíst jednu knihu týdně: Úkol splněn, ale moc velký efekt to nemělo

Redakce

Redakce

26. 8. 2014

Úkol splněn… Redaktorka Eliška Olšáková se inspirovala projektem ze zahraničí, jehož smyslem je přečíst každý týden jednu knihu. Redakce TOPZINE.cz se proto rozhodla, že podobnou výzvu vyzkouší také v Česku. Naše redaktorka plnila svůj úkol svědomitě a na jedničku, až dospěla do posledního týdne. Jaký byl?

FOTO: Jedna kniha každý týden

Je nutno využívat každého momentu. FOTO: Eliška Olšáková, TOPZINE.cz

Billy Pilgrim dokáže cestovat v čase.

Čas momentálně nehraje v můj prospěch. Za prvé proto, že jsou tři hodiny ráno a asi brzy usnu. Za druhé proto, že nejen počasí hlásí konec léta a mně se na stole místo krásné beletrie začínají kupit tituly jako How to win campaigns nebo The Globalization Reader.

Bytosti z planety Tralfamadore mohou vnímat čas jen jako jednotlivé obrazy.

Já bohužel sleduju neustálý proud minut, které si odřezávají sladké kousky z mého spánku. Takže konečné zhodnocení? Zkrátka dělám věci na poslední chvíli. Nevím, jak se Julienovi, který tento projekt rozjel, podařilo věnovat každé ráno několik tak krásně pravidelných minut četbě.

Já místo toho koncentrovala veškeré literární pozdvižení do pár nedělních hodin. Ne, že by se nejednalo o příjemné neděle, nicméně nějaký dlouhodobý účinek to na mé čtenářské buňky nemělo.

Cestování s dvěma třicetikilovými kufry přes půlku Evropy není zas tak hrozné. Bohužel, na moc knížek v mých loďácích už nezbylo moc místa, a tak jsem poprvé v životě musela přejít od papírové knihy k elektronické.

Elektronická kniha? Kniha bez duše, bez vůně, bez šustivého zvuku stránek? A bude hůř… Jak totiž elektronickou knihu vyfotit?

Kdybych pokračovala dál, měli byste tady na úvodním obrázku každý týden jen zadní stranu mého tabletu a to by nebylo příliš atraktivní. Navíc je dobré skončit se psaním ve chvíli, kdy jsou ještě mé reportáže zábavné a ne zcela vyčpělé.

Proto děkuji za šest týdnů, které jste s nimi strávili, čtěte dále, užijte si zbytek prázdnin a na shledanou u dalšího projektu TOPZINE.cz. Ještě jedna trapně lehká otázka na závěr, poznáte knihu, kterou jsem četla tento týden?

Za chvilku budou čtyři hodiny, končím tedy………..

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Přečíst jednu knihu týdně: Úkol splněn, ale moc velký efekt to nemělo