×
TOPZINE.cz

Prahu poctí svou návštěvou Athéna. BritFestu se zúčastní soupeřka Xeny

Sledovali jste v dětství kultovní seriál Xena? Pokud ano, tak si jistě vzpomínáte na postavu bohyně Athény v podání Paris Jefferson. Právě ta dorazí na britský festival v půlce listopadu do Prahy.

FOTO: athena
Prahu navštíví seriálová Athéna. Zdroj: britfest.cz

V rámci Britfestu, o němž jsme vás již informovali v jednom z dřívějších článků, který se koná 16. listopadu v pražském klubu Lávka, potvrdilo zatím svou účast několik britských herců. Kromě Kim Hartman a Richarda Gibsona z proslulého seriálu Haló, haló přislíbila účast i Paris Jefferson, představitelka bohyně Athény ze seriálu Xena. Návštěvníci si tak budou moci užít její pověstný britský humor. Stejně jako s ostatními hosty bude možné se i s Paris vyfotografovat či získat její autogram. Navíc má každý účastník akce přístup na speciální program následujícího dne, během kterého se představí všichni herci ve společné debatě.

Seriál Xena, ač se to nemusí zdát, byl ve své době v podstatě průlomový televizní čin. Ukázal divákovi ženu-hrdinku, místo ženy-milenky či manželky. V popředí stála ženská emancipace a síla. V neposlední řadě se nezdráhal poukázat na homosexuální orientaci úvodních hrdinek. Xena se natáčela v letech 1995 až 2001, na českých obrazovkách je možné ji vidět dodnes.

Paris Jefferson však neztvárnila pouze řeckou bohyni. Zahrála si i v britských filmech ze série Sherlock Holmes a Hercule Poirot. Na všechny tyto role a na to, jak to funguje v zákulisí, se jí budete moci osobně zeptat. Jistě se i ráda podělí o to, jaké to je dělat před kamerou s takovými hvězdami jako je Brad Pitt, Cameron Diaz, Michael Fassbender či Penélope Cruz. S těmi všemi spolupracovala při svém posledním hereckém počinu: v novém filmu Konzultant, který bude mít v českých kinech premiéru 28. listopadu.

 

video

Tím ovšem výčet hostů BritFestu nekončí. Účast potvrdili i Zuzana Skalická a Michal Jagelka, známí čeští dabéři, a především české hlasy Helgy a Herr Flicka z Haló, haló. Návštěvníkům prozradí, jak to funguje v zákulisí dabingu, kam se obyčejný smrtelník nedostane. Divadelní herec Tomáš Kobr bude glosovat tradice Velké Británie a v rámci akce podpoří neziskovou organizaci Pestrá činnost, jež vycvičuje asistenční psy. Nebude chybět ani názorná ukázka těchto nezbytných lidských pomocníků.

Přijďte v příjemné atmosféře pobesedovat s hereckými hvězdami, jako by to byli vaši přátelé. Všechny otázky i odpovědi hvězd budou profesionálně tlumočeny. To vše čeká návštěvníky BritFestu již 16. listopadu v Praze.

Více informací o akci a prodeji vstupenek najdete na oficiálních stránkách festivalu.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..