Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Haló, haló míří do Prahy. Flick a Helga se představí na BritFestu

Redakce

Redakce

29. 10. 2013

Máte rádi britský humor a kulturu? V rámci BritFestu, který se koná 16. listopadu v Praze, ji budete moct zakusit na vlastní kůži a nemusíte ani cestovat za hranice.

FOTO: BritFest Helga a Flick

Helga a Flick z Haló, haló přijedou do Prahy. Zdroj: britfest.cz

Festival BritFest přináší jedinečnou možnost oslavit britskou kulturu, hudbu a jídlo. Půjde o celodenní akci, která má za úkol přiblížit českému publiku tuto západní zemi pomocí workshopů a besed. Na programu bude mnoho zajímavého k vyzkoušení.

Účastníci se mohou naučit skotské tance, zahrát si ruletu s Jamesem Bondem jako v Casino Royale, dát si tradiční anglický čaj o páté, vyrobit si šperk v barvách Velké Británie či debatovat s významnými britskými hosty. BritFest nezapomíná ani na britskou gastronomii. Přijďte ochutnat klasické pokrmy a nápoje, poznat či si zakoupit tradiční výrobky z Británie.

Účast na festivalu přislíbili populární britští herci: Kim Hartman alias vojínka Helga Geerhartová z Haló, haló; Richard Gibson, představitel gestapáckého důstojníka Herr Flicka z téhož seriálu, a Paris Jefferson, která se v našich končinách proslavila převážně svou rolí bohyně moudrosti Athény v seriálu Xena. Návštěvníci se s nimi budou moct pobavit, vyfotit či získat jejich autogram.

Haló, haló

Seriál Haló, haló, v němž hráli dva ze tří hostů BritFestu, je populární britský sitcom, který vysílala BBC v letech 1982 až 1992. V České republice se těší velké oblibě a s malými odmlkami běží na českých televizních obrazovkách dodnes. Děj se odehrává ve francouzské vesnici roku 1941. K velké nevoli majitele kavárny jsou častými návštěvníky jeho podniku mimo jiné němečtí důstojníci a příslušníci gestapa a on je nucen s nimi spolupracovat. Z toho vznikají mnohé komické situace.

 

video
play-sharp-fill

Návštěvníci festivalu se nemusí bát, pokud si nejsou jistí svou angličtinou, rozhovory s hosty budou tlumočeny, stejně tak budou překládány divácké otázky. Na místě bude zajištěn i dostatek fotografií určených k autogramiádě.

Přijďte 16. listopadu ochutnat a zažít Británii, jako byste místo v Praze byli v londýnské metropoli. Více informací o akci a prodeji vstupenek najdete na oficiálních stránkách festivalu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Haló, haló míří do Prahy. Flick a Helga se představí na BritFestu