Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Praha umí i hrát! Máme pro vás 5 nejlepších filmů, kde zazářila

Markéta Davidová

Markéta Davidová

21. 11. 2011

Praha je krásné, fotogenické město, a tak není divu, že si ji zahraniční filmaři vybírají jako důležitý prvek ke svému natáčení. Zde je seznam pěti zahraničních filmů, které není radno nechat si ujít, a to nejen kvůli poznávání známých míst.

Při troše štěstí bylo možné Johnnyho Deppa a Heather Graham v Praze potkat, Zdroj: distributor filmu

Z pekla (USA/Velká Británie, 2001)

Thiller Z pekla se odehrává v Londýně roku 1988. Čtyři bloky čtvrti Whitechapel však byly postaveny v Praze. Johnny Depp jako inspektor Fred Abberline dostane na starost vyšetřování vražd Jacka Rozparovače a pátrá po tajemném zákoutí Londýna, které může připomínat Prahu.

Edith Piaf (Francie/Velká Británie, 2007)

Další film, kde můžeme obdivovat krásy Prahy, je Edith Piaf. Slavná zpěvačka vyrůstala v nevěstinci, vydělávala si pouličním zpěvem, a přesto se z ní stala světoznámá hvězda první velikosti. Její nenapodobitelný hlas, vášeň a přátelství s hvězdami její doby, jako byly například Marlene Dietrich a Jean Cocteau, ji přivedly ke slávě a obdivu od celého světa.

Edith Piaf ztvárnila Marion Cotillard, která za svou roli získala řadu cen včetně Oscara, Zlatého glóbu i Českého lva. Ze známých českých herců se ve filmu objeví například Pavlína Němcová nebo Marek Vašut.

Casino Royale (USA/Velká Británie/Německo, 2006)

První bondovka s Danielem Craigem v hlavní roli se natáčela ve Strahovském klášteře v Praze, ale i v Grandhotelu Pupp v Karlových Varech a na hradě Loket. Obsazení Craiga do role šestého Jamese Bonda v pořadí se ukázalo jako dobrý tah, stejně tak jako využití krás památek České republiky.

Mission: Impossible (USA, 1996)

Jeden z nejznámějších filmů, který byl v Praze natáčen, Mission: Impossible. Špionážní thriller s Tomem Cruisem alias Ethanem Huntem v hlavní roli, který vznikl na motivy stejnojmenného seriálu pod názvem Nulová šance. Velkou pozornost zde na sebe strhával Karlův most.

Amadeus (USA, 1984)

Nerudovou ulicí na Praze 1 se před více než dvaceti lety rozléhal Amadeův smích. Ve slavném filmu Amadeus režiséra Miloše Formana jsou většina interiérů skutečná místa v Praze. Postaven musel být jen blázinec, Mozartův byt, schodiště a část divadla. Antonio Salieri (F. Murray Abraham) a Wolfgang Amadeus Mozart (Tom Hulce) excelují v historickém eposu o střetu geniality s průměrností.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Praha umí i hrát! Máme pro vás 5 nejlepších filmů, kde zazářila